Uczniowie Liceum Plastycznego pamiętają o historii

Pierwsza klasa Liceum Plastycznego w ramach lekcji historii pochyliła się nad ważnym dla naszego narodu wydarzeniami. Efektem jest gazetka, która została przygotowana z myślą o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej  z  jednoczesnym podkreśleniem  17 września 1939 roku, kiedy to Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Rosjanie zaatakowali o 6.00 rano. Wprowadzili do Polski ponad 4 tysiące czołgów, 1800 samolotów i prawie 2 miliony żołnierzy, którym Polacy mogli przeciwstawić jedynie ponad 300 tysięcy żołnierzy.

Pomysł wykonania gazetki z wykorzystaniem plakatów propagandowych z tamtego okresu zrodził się  na zajęciach projektowania multimedialnego i historii u pań Romy Jaruszewskiej i Małgorzaty Cytryckiej, w działaniach wspomógł uczeń klasy I Mateusz Choruży.