Dzień Edukacji Narodowej w Liceum Plastycznym

Dnia 12 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i oficjalnie stali się uczniami Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Była to też okazja do nagrodzenia nauczycieli specjalnymi wyróżnieniami wręczanymi przez panią Dyrektor. Ponadto pani Joanna Jastrzębska, nauczycielka języka angielskiego, otrzymała nagrodę Starosty Elbląskiego. Jesteśmy dumni z naszych pedagogów, gdyż jak widać są doceniani nie tylko przez nas, uczniów, ale także przez ważne osobistości spoza szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na otrzęsiny naszych nowych uczniów przygotowane przez klasę drugą. Na moment przenieśliśmy się w klimat Disco lat 90, gdzie królowała ABBA i wiele zespołów, do których utworów tańczymy do dziś. Pierwszoklasiści mieli do wykonania szereg zadań utrzymanych w powyższym klimacie, jak np. przygotowanie charakteryzacji.

O 16:00 odbył się wernisaż przekrojowy z zajęć dla dzieci prowadzonych w naszej szkole, na którym można było podziwiać prace być może przyszłych uczniów tej szkoły. Ponadto, w ten pełen wydarzeń dzień, wypalano rzeźby w piecu zbudowanym z cegieł. Niektórzy nauczyciele, jak i chętni uczniowie, do późnego wieczora mieli okazję obserwować cały proces, niezwykle tradycyjny i różny od tego, co dotychczas obserwowaliśmy na lekcji,

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej należał do wyjątkowych i pełnych atrakcji. Jeszcze raz gratulujemy nauczycielom zdobytych wyróżnień i nagród i życzymy, a nawet wiemy, ze będą, dalszych sukcesów.

Wiktoria Łopatto, uczennica klasy IV LP