Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w Liceum Sztuk Plastycznych

Świat, jaki stworzyliśmy, jest procesem naszego myślenia. I nie można go zmienić bez zmiany naszego myślenia – owe słowa Alberta Einsteina przyświecały nauczycielom podczas wspólnej misji tworzenia, w sposób kreatywny i przyjazny dla ucznia, charakteru nauczania zdalnego w Liceum Sztuk Plastycznych. Dlatego też, ze względu na obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z nim obostrzenia, zakończenie roku szkolnego w naszej placówce przebiegło inaczej niż dotychczas.

26 czerwca od godziny 9:00 w sali wystawienniczo – sportowej rozpoczęły się cykliczne, dla każdej klasy osobno, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, wyjątkowe zakończenia roku, w których udział wzięli: dyrektor Krystyna Brinkiewicz, wicedyrektor Barbara Koniecko, wychowawcy poszczególnych klas i uczniowie. Dyrektor szkoły podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała gronu pedagogicznemu za podejmowanie cennych inicjatyw, a uczniom za ich wysiłek i inwestowanie w swój rozwój. Życzyła także wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji. Wychowawcy klas I – III nie szczędzili słów uznania, gratulacji i życzeń, wręczając młodzieży świadectwa oraz wyróżnienia tym, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły.

Zakończenie roku szkolnego, choć inne od wszystkich poprzednich, miało swój niepowtarzalny klimat. Młodzież mocno osadzona w relacjach przyjacielskich z rówieśnikami i nauczycielami, dzieląca się uśmiechem z każdym – to widok, który rekompensował całej społeczności szkolnej kilkumiesięczną rozłąkę.