Pożegnanie absolwentów IV klasy

Wrzesień 2016 rok. Kolejna grupa młodzieży rozpoczyna naukę w naszej szkole i spędzi w niej cztery lata. To bardzo dużo czasu. Przyszliście z marzeniami, oczekiwaniami, zaciekawieniem, często z obawą, czy podołacie obowiązkom, czy ta szkoła jest waszym miejscem na ziemi. Opuszczacie dziś mury tego budynku jako młodzi, dorośli, mądrzy ludzie – tymi słowami dyrektor szkoły Krystyna Brinkiewicz rozpoczęła w dniu 2 lipca uroczystość zakończenia roku szkolnego klasy IV w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

W swoim przemówieniu wracała wspomnieniami do wielu wydarzeń, w których uczniowie brali czynny udział – do wystaw, doświadczeń z edukacyjnych wyjazdów do Florencji, Słowacji, Estonii, Portugalii, do żywych obrazów, zwiedzania muzeów, galerii sztuk i do plenerów. Podziękowała absolwentom za ich kreatywność, aktywne uczestnictwo i rozwijanie swoich dotychczasowych umiejętności. Podkreśliła, że ich przyszłość będzie w dużej mierze zależała od ich chęci do inwestowania w siebie.

W imieniu wszystkich rodziców, Paweł Goryszewski oraz Marek Borysewicz wręczyli kwiaty na ręce dyrektor szkoły, w kilku życzliwych słowach dziękując za wieloletnią współpracę.

Następnie głos zabrał starosta elbląski Maciej Romanowski. Gratulował młodzieży osiągniętych wyników w nauce i podejmowania twórczych działań. Apelował o odwagę w ustanawianiu nowych wyzwań, gdyż dają one radość, przyjemność i satysfakcję. Życzył również bezpiecznych i spokojnych wakacji. Po kilku ciepłych słowach, skierowanych do młodzieży i nauczycieli, wręczył absolwentce Liceum Sztuk Plastycznych, Elżbiecie Krajewskiej stypendium w kategorii Uczeń z pasją i talentem. Wyróżnienie to przyznawane jest uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, a także zdobyli premiowane miejsce w olimpiadach, konkursach, turniejach przedmiotowych i artystycznych.

Po licznych brawach dla laureatki stypendium Starosty Elbląskiego przemówiła wychowawczyni klasy Kinga Kosacz – Drozdek. Wręczyła absolwentom świadectwa, nagrody i dyplomy, zachowując przy tym wszelkie procedury bezpieczeństwa. Nie szczędziła słów uznania dla wszystkich, którzy w tym trudnym okresie pandemii przystąpili do egzaminu maturalnego i dyplomowego. Gratulowała osiągnięć i dokonań. Tych małych także, ponieważ to właśnie one były kluczem do gigantycznych sukcesów.

Na koniec uroczystości głos zabrały absolwentki klasy IV Marta Ankiewicz i Marta Goryszewska. Podziękowały rodzicom, nauczycielom, wychowawcom za serce, uśmiech, dobre słowo i codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie ich uczniowskich wnętrz. Przewodnicząca zespołu klasowego dziękowała koleżankom i kolegom za mobilizacje w tym trudnym dla wszystkich okresie oraz życzyła powodzenia w realizacji planów i marzeń. Wybrzmiały także z jej ust słowa o tęsknocie za tym, co minęło i o związanej z tym melancholii. Dodała, że te wspomnienia z lat spędzonych w Liceum Sztuk Plastycznych to ich majątek.