Narodowe Święto Niepodległości w Liceum Sztuk Plastycznych

Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 listopada, tym, co zmarli za ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa… W tym roku szkolnym, w związku z pandemią COVID-19 oraz funkcjonowaniem nauki zdalnej, uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych postanowili nagrać film, którego treść wypełniło patriotyczne święto. Zainspirowało ono młodzież do refleksji nad wartością wolności i niepodległości.

Praca nad filmem skłoniła uczniów do zadumy na temat tego, jacy jesteśmy, czego pragniemy, dokąd w życiu chcemy zajść – my młodzi ludzie, my Polacy. Młode pokolenie doskonale pamięta, że Polska mogłaby nigdy nie wrócić na mapę Europy, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą ojczyznę.

Film tworzyli:

Aleksandra Kozieł, uczennica klasy IV – animacja Polski

Gabriela Rowicka, uczennica klasy II – parafraza przemówienia Charliego Chaplina

Emilia Wilczewska, uczennica klasy IV – prezentacja Roty

Nikola Krajewska, uczennica klasy II – recytacja wiersza A. Słonimskiego „Polska”

Agata Rubel, uczennica klasy I – recytacja wiersza W. Chotomskiej „ Mój dom”

Montaż: Mateusz Choruży, uczeń klasy III

W filmie została wykorzystana piosenka Bovskiej pt. „ Wolność”

Zapraszamy do obejrzenia filmu na naszym FB!