Nagroda w II Międzynarodowym Biennale Grafiki Artystycznej

Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie naszej uczennicy – już absolwentki. Praca Dominiki Tkaczyk została doceniona przez Jury II Międzynarodowego Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych i otrzymała I nagrodę.  Organizatorem Biennale było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem Biennale – konkursu było zachęcenie uczniów szkół średnich plastycznych do uprawiania trudnej i szlachetnej dziedziny sztuki – grafiki warsztatowej. Konkurs jest wyzwaniem dla młodzieży wybitnie zdolnej, ambitnej, pragnącej zmagać się z tradycyjnym warsztatem graficznym.

Bardzo gratulujemy, zarówno autorce pracy, jak i Panu Januszowi Kozakowi, pod kierunkiem którego uczniowie pracują i rozwijają swoje umiejętności z grafiki warsztatowej.

Fot. PLSP w Szczecinie