Pożegnanie absolwentów

21 maja 2021 roku w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów. Spotkanie z młodzieżą klasy IV miało miejsce w sali wystawienniczo – sportowej. W tej szczególnej uroczystości wzięli udział: Wicestarosta Elbląski – Ryszard Zając, Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu – Wioletta Janas, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów.

Dyrektor szkoły Krystyna Brinkiewicz pogratulowała uczniom sukcesów dydaktycznych i osiągnięć edukacyjnych. Podziękowała absolwentom za ich kreatywność, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły na wielu płaszczyznach i rozwijanie swoich dotychczasowych umiejętności. Podkreśliła, że ich przyszłość będzie w dużej mierze zależała od ich chęci do inwestowania w siebie. Z kolei na ręce wicestarosty złożyła podziękowania za troskę i opiekę organu prowadzącego szkołę w zapewnieniu komfortowych warunków do nauki.

W imieniu Starosty Elbląskiego, Ryszard Zając – Wicestarosta Elbląski pogratulował młodzieży osiągniętych wyników w nauce i podejmowania twórczych działań. Wręczył stypendia Starosty Elbląskiego dla absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych – Aleksandrze Kozieł w kategorii „Prymus Szkoły”, w kategorii „Najlepszy uczeń” – Dominice Sambor.

Wychowawczyni klasy Joanna Jastrzębska życzyła młodzieży tego, aby założone przez nich cele i zamierzenia udało się zrealizować:

Życie to ciągłe zmiany, stąd też nigdy nie przestaniecie się uczyć. Nie przejmujcie się więc zbytnio problemami napotkanymi na waszej drodze– są one integralną częścią naszej egzystencji i pozwalają nam wyciągnąć konstruktywne wnioski. Żyjcie pełnią życia, żyjcie szczęśliwie i zgodnie z własnym sumieniem.

Na zakończenie akademii klasa III przygotowała krótki program artystyczny, życząc w ten sposób absolwentom powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.