Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września  w Liceum Sztuk Plastycznych odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Rozpoczął się kolejny rok ekscytującej edukacyjnej przygody i nauki, związanej z odkrywaniem tego, co nieznane, zdobywaniem kolejnych doświadczeń, zacieśnieniem więzi koleżeńskich i budowaniem przyjaźni na całe życie.

Uczennice prowadzące spotkanie serdecznie powitały zaproszonych gości: Przewodniczącą Rady Powiatu – Genowefę Kwoczek oraz przedstawiciela Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu – Zofię Ostrówkę, a także grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz uczniów.
Dyrektor szkoły życzyła młodzieży motywacji, inspiracji, ciekawości świata oraz pasji poszukiwania. Kreatywności, zaangażowania, zgłębiania całym sercem tego, czego jeszcze nie odnaleźli – w sztuce, w sobie, w życiu. Nauczycielom z kolei – zdrowia, wielu stymulatorów, inicjatyw, radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
Genowefa Kwoczek również złożyła serdecznie życzenia radzie pedagogicznej oraz uczniom. Na ręce dyrektora szkoły, w imieniu starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego, przekazała drobny upominek, książkę, dziękując w ten sposób za zaangażowanie w codziennej pracy i profesjonalizm. Następnie wręczyła uczniom stypendia Starosty Elbląskiego za szczególne osiągnięcia w nauce za rok szkolny 2020/2021.
Społeczność szkolna uczciła także minutą ciszy ofiary II wojny światowej, w związku z 82. rocznicą wybuchu największego konfliktu zbrojnego wszechczasów.
Rozpoczął się kolejny rok ekscytującej edukacyjnej zabawy, związanej z odkrywaniem tego, co nieznane, zdobywaniem kolejnych doświadczeń, zacieśnieniem więzi koleżeńskich i budowaniem przyjaźni na całe życie.
https://www.gov.pl/web/kulturaisport/list-ministra-kultury-dziedzictwa-narodowego-i-sportu-na-rozpoczecie-roku-w-szkolach-artystycznych