Uczniowie LSP czytają „Moralność pani Dulskiej”

Dziś w naszej szkole, w związku z jutrzejszą ogólnopolską akcją Narodowego Czytania, już dziś zapoznaliśmy się z fragmentem „Moralności pani Dulskiej”.

Scenę IX aktu I mistrzowsko zaprezentowały Gabrysia Rowicka oraz Kinga Kluczkowska. To scena, w której tytułowa Aniela Dulska rozmawia z lokatorką swojej kamienicy i wypowiada jej najem- wyrzuca w środku zimy z mieszkania. Lokatorka to kobieta po przejściach, która targnęła się na swoje życie, kiedy dowiedziała się o zdradzie męża ze służącą. Scena ta ukazuje obraz Anieli Dulskiej w najdrobniejszych szczegółach. Jest to kobieta, która hołduje zasadzie: „swoje brudy należy prać w swoim domu” i charakteryzuje się podwójną moralnością.

Uczestnicy akcji- uczniowie oraz nauczyciele otrzymali pamiątkową zakładkę do książki.

Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy jak najmniej „dulszczyzny” w życiu codziennym.

Serdeczne podziękowania dla zaangażowanych w akcję: Gabrysi oraz Kingi

Organizatorzy: p. E. Owczarek i p. M. Wolska