Sukces uczennic wyróżnionych Stypendium Rady Ministrów za rok szkolny 2020/2021

Liceum Sztuk Plastycznych z dumą może zaprezentować sylwetki uczennic, którym zostało przyznane Stypendium Rady Ministrów za rok szkolny 2020/2021. Uczennice klasy II LSP Weronika Wietek oraz klasy III LSP Justyna Kanownik dzięki swojej ciężkiej pracy, zaangażowaniu we własny rozwój artystyczny oraz intelektualny uzyskały najwyższą średnią ocen w szkole i tym samym zapracowały na sukces, który przypieczętowało Stypednium.

Weronika Wietek jest zarówno uczennicą jak i koleżanką, na której zawsze można polegać. W Liceum Sztuk Plastycznych rozwija swoje pasje i zamiłowanie do sztuki. Oprócz zainteresowań plastycznych uwielbia czytać książki, grać na pianinie, układać puzzle oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Justyna Kanownik z zaangażowaniem, szacunkiem i dbałością podchodzi nie tylko do powierzonych jej zadań, ale także relacji międzyludzkich. Jej pasją jest sztuka, która, jak sama twierdzi, pochłonęła ją całkowicie i którą dzięki zajęciom w Liceum Sztuk Plastycznych może rozwijać. Prywatnie ceni sobie spokój i naturę. Na swoim koncie posiada liczne sukcesy  osiągnięcia: dwukrotnie otrzymała Stypendium Starosty Elbląskiego, zdobyła Nagrodę Specjalną im. Profesora Jerzego Ostrogórskiego w XV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych, Grand Prix w Ogólnopolskim Biennale Inspiracji „Początek”. Prace Justyny pojawiły się na wystawach: V edycji ogólnopolskiego konkursu „Śladami Kulisiewicza – wędrówki ze szkicownikiem”, międzynarodowego konkursu „Portret rodzinny” oraz „Jazz przez sito” podczas festiwalu Jazzbląg.

Zarówno Weronika jak i Justyna wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami w nauce z przedmiotów artystycznych i ogólnokształcących, ale również wysoką kulturą osobistą w stosunku do innych, co znajduje swoje odzwierciedlenie we wzorowym zachowaniu. Wysoka frekwencja świadczy o zaangażowaniu we własny proces rozwoju, aktywnym udziale i korzystanie z możliwości jakie stwarza szkoła oraz grono pedagogiczne. Weronika oraz Justyna są przykładem jak będąc świadomym swoich celów można krok po kroku, przejmując pełnię odpowiedzialności za proces uczenia się, budować własny sukces, nie tylko na terenie szkoły, ale także na polu krajowym oraz międzynarodowym.

Życzymy Weronice i Justynie dalszych sukcesów, mocy inspiracji oraz motywacji do dalszego samorozwoju!