Aleksandra Sowińska Stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Po raz kolejny uczennica Liceum Plastycznego została doceniona na szczeblu ogólnopolskim. Aleksandra Sowińska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów za całokształt działalności w minionym roku szkolnym.

Aleksandra Sowińska – jest uczennicą klasy IV, specjalizacja Techniki Druku Artystycznego. Już od początku edukacji w Liceum Plastycznym dała się poznać jako osoba ambitna i pracowita. Należy  wyróżnić  wysokie  umiejętności  rysunkowe  Oli,  co  ułatwia  jej  poruszanie  się praktycznie w każdej dziedzinie, medium czy technice. Rysunek Oli stanowi idealną bazę do poszukiwań graficznych czy malarskich.

Olanie boi się wyzwań, odkrywania nowych dróg, technik. Z zainteresowaniem i zaangażowaniem przystępuję do kolejnych tematów, przygotowuje projekty   i  poznaje   nowe   techniki   graficzne.   Ola chętnie  bierze  udział  w  konkursach (szkolnych   i   ogólnopolskich),   nie   unika   wyzwań  technologiczno-warsztatowych;   potrafi

wykorzystać posiadane umiejętności twórczo i pomysłowo. Prace graficzne Oli, jej projekty były wykorzystywane jako oficjalne motywy naszej szkoły w postaci kartek okolicznościowych, plakatów i innych form identyfikacji. Autorka muralu okolicznościowego z okazji 100 – lecia niepodległości („Herosi Niepodległej), uczestniczka plenerów malarskich i XII Makroregionalnego Przeglądu z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.