Komunikat CEA w sprawie matur i egzaminów dyplomowych

W związku z kierowanymi do Centrum pytaniami dotyczącymi egzaminu maturalnego i egzaminów dyplomowych w szkołach artystycznych, Centrum Edukacji Artystycznej uprzejmie informuje, że będą one możliwe do przeprowadzenia w momencie podjęcia takiej decyzji przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Zdrowia, biorąc pod uwagę dalsze kształtowanie się sytuacji epidemicznej na terenie kraju.

Należy zaznaczyć, że ustalenie terminów jak i  uregulowanie pozostałych kwestii związanych z egzaminem maturalnym w roku szkolnym 2019/2020, należy do kompetencji Ministra Edukacji Narodowej, jako podmiotu odpowiedzialnego za egzaminy zewnętrzne. W przypadku uzyskania przez Centrum oficjalnych informacji w powyższym zakresie , zostaną one niezwłocznie opublikowane na stronie internetowej Centrum, w postaci stosownego komunikatu.

W zakresie egzaminów dyplomowych i możliwości ich przeprowadzenia należy wskazać, że powołanie komisji dyplomowych odbywa się tak jak do tej pory, czyli przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Centrum będzie miało zatem możliwość czuwania nad ustalaniem terminów egzaminów dyplomowych w poszczególnych szkołach, tak aby informacja o nich dotarła do dyplomantów ze stosownym wyprzedzeniem, umożliwiającym przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.

Należy ponownie podkreślić, że przeprowadzenie egzaminów dyplomowych w szkołach artystycznych  jest uzależnione od stanu epidemii koronawirusa i będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy szkoły będą w stanie zapewnić dyplomantom bezpieczne i higieniczne warunki ich przeprowadzenia.

Centrum Edukacji Artystycznej

Komunikat CEA w sprawie matur i egzaminów dyplomowych