Bal Studniówkowy 2022

„Poloneza czas zacząć. — Podkomorzy rusza,
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza
I wąsa pokręcając, podał rękę Zosi,
I skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi.
Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi;
Dano hasło, zaczęto taniec, — on prowadzi. […]”

Tymi słowami, gospodarze uroczystości, uczniowie klasy IV Liceum Sztuk Plastycznych w Górowie Górnym, rozpoczęli ten wyjątkowy wieczór. Po odtańczonym polonezie przyszedł czas na powitania, podziękowania i życzenia. Pani dyrektor, Krystyna Brinkiewicz, życzyła młodzieży takiego wieczoru o jakim marzyli, by przeżyli go w tańcu, rozmowach, świętowaniu, doceniając chwile bycia razem.  W imieniu pana starosty, Macieja Romanowskiego, życzenia niezapomnianych chwil oraz powodzenia w nadchodzących egzaminach dyplomowym i maturalnym złożyła Przewodnicząca Rady Powiatu Genowefa Kwoczek. Do życzeń dołączyła także pani Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji Kultury i Sportu Ranata Perlinska. Uczniowie w sposób szczególny dziękowali swojej wychowawczyni, pani Romie Jaruszewskiej. W imieniu rodziców głos zabrał pan Marek Haffke, kierując słowa podziękowania dla dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, a także życzenia wyjątkowego wieczoru dla młodzieży.

Wieczór niewątpliwie był wyjątkowy, motyw przewodni jakim był Bal Zimowy, rozgrzał serca i  nogi gości. Podsumowania, materiał filmowy oraz  konkursy  przygotowane przez młodzież uatrakcyjniały zabawę.

Maturzystom życzymy powodzenia!

Fot. N. Zamłyńska, kl. IV