Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy IV

W czwartek, 28 kwietnia w Bibliotece Elbląskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla tegorocznych maturzystów z Liceum Sztuk Plastycznych, połączone z wernisażem wystawy „Dyplomy 2022”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Elblągu Renata Perlińska, nauczyciele, przyjaciele szkoły, rodzice i bliscy absolwentów oraz uczniowie klas młodszych.

Absolwentów i gości powitała dyrektor szkoły Krystyna Brinkiewicz. W swojej przemowie podkreśliła istotę zakończenia szkoły średniej, które jest integralną częścią wejścia w dorosłość, życzyła sukcesów, powodzenia i radości w tworzeniu. Przy tej okazji wręczyła absolwentom, wraz z wychowawcą klasy Romą Jaruszewską, świadectwa i dyplomy plastyka. Najlepszych, wyróżniających się w nauce uczniów, obdarowano nagrodami rzeczowymi.

Głos zabrała także Renata Perlińska, która w imieniu starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego złożyła uczniom serdeczne gratulacje i życzyła powodzenia na egzaminie dojrzałości. Bukietem kwiatów podziękowała dyrektorowi szkoły za profesjonalizm i stworzenie przyjaznej, życzliwej atmosfery w szkole.

Przedstawiciel  rodziców uczniów klasy IV, Marek Haffke, podziękował nauczycielom za stworzenie młodzieży wspaniałych warunków do wszechstronnego rozwoju, a wychowawca klasy – Roma Jaruszewska czule pożegnała się z wychowankami, życząc im wszystkiego najlepszego, wiary w siebie i wytrwałości w działaniu. Również absolwenci w kilku słowach podziękowali nauczycielom za niepowtarzalne, pełne ciekawych wyzwań, mądre i inspirujące cztery lata nauki.

Na zakończenie uroczystości klasa III przygotowała krótki program artystyczny, podczas którego z przymrużeniem oka można było spojrzeć na lata nauki i pracy absolwentów w liceum. Program, utrzymany w humorystycznym tonie, dostarczył wszystkim wiele radości i wzruszeń.

Zwieńczeniem akademii okazał się wernisaż wystawy „Dyplomy 2022”, podczas którego zaprezentowane zostały efekty pracy twórczej absolwentów w formie projektów dyplomowych, obejmujących prace artystyczne realizowane w ramach pracowni: malarstwa i rysunku, technik graficznych i projektowania graficznego oraz fotografii.