Wystawa Końcoworoczna Liceum Sztuk Plastycznych w CSE „Światowid”

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zapraszają na wystawę symbolicznie wieńczącą rok szkolny 2021/2022. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, o godz. 18.00 w holu CSE „Światowid”.

Prezentowana ekspozycja stanowi rezultat i podsumowanie rocznej pracy. Jest owocem eksperymentów, prób, osiągnięć oraz twórczych problemów i wyzwań, z którymi młodzież mierzyła się w dobiegającym końca roku szkolnym, rozwijając swoje umiejętności warsztatowe podczas licznych zajęć artystycznych.

Tradycyjnie już można spodziewać się bardzo zróżnicowanego charakteru prac, które odzwierciedlają indywidualność uczniów, różnorodność interpretacji zadań oraz specyfikę pracy w poszczególnych technikach. Prezentują one również szerokie spektrum tematyczne oraz gatunkowe.

Eksponowane na wystawie prace reprezentują pracownie: malarstwa i rysunku, rzeźby, technik druku artystycznego, projektowania graficznego, realizacji intermedialnych, projektowania graficznego, fotografii i filmu oraz podstaw projektowania.

Wystawa dostarcza informacji o tym, co ciekawi i inspiruje młodzież na tyle mocno, by przełożyć te zainteresowania na język sztuki, na plastyczną opowieść.