Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny. Choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata, nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata.

Tymi słowami, 23 czerwca o godz. 16:30 w CSE „Światowid” w Elblągu, uczennice klasy I rozpoczęły oficjalne zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Po powitaniu przez prowadzące uroczystość naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu Renaty Perlińskiej, dyrekcji, nauczycieli, pracowników i przyjaciół szkoły oraz uczniów, głos zabrała dyrektor szkoły Krystyna Brinkiewicz. Życzyła uczniom odpoczynku, jak również doceniania tego, co przeżyli, czego doświadczyli, czego się nauczyli oraz czerpania z czasu wolnego jak najwięcej zadowolenia i inspiracji.

Renata Perlińska w kilku słowach podziękowała nauczycielom za ich wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowanie postaw młodzieży. Uczniom gratulowała licznych sukcesów i życzyła zdrowego, bezpiecznego wypoczynku. Na ręce dyrektora szkoły, w imieniu Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego, złożyła bukiet kwiatów, dziękując w ten sposób za owocną współpracę.

Głos zabrała także Przewodnicząca Rasy Rodziców Anna Mikulska, która życzyła nauczycielom oraz uczniom zdrowych i słonecznych wakacji.

Klasa I, z pomocą uczniów innych klas, przygotowała krótki program artystyczny. Podziękowała także rodzicom za wsparcie, pomoc w chwilach zwątpienia, za dobroć, troskę i miłość.

Po wręczeniu świadectw, wyróżnień i nagród dyrektor szkoły zaprosiła osoby biorące udział w uroczystości na wystawę końcoworoczną, podczas której zostały zaprezentowane efekty pracy twórczej naszych uczniów, obejmujących prace artystyczne realizowane w ramach pracowni: malarstwa i rysunkutechnik druku artystycznego, projektowania graficznego oraz fotografii.