Warsztaty

Uwaga:

W przypadku dużego zainteresowania szkołą oraz dużej ilości kandydatów, którzy zdadzą egzamin wstępny, w roku szkolnym 2022/2023 zostaną otworzone dwa oddziały w liczbie 24 osoby każdy. 

Szanowni Kandydaci !

Ruszamy ze stacjonarnymi warsztatami artystycznymi dla kandydatów do Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej(rzeźby), oraz z zakresu historii sztuki(online).

Na warsztatach omawiamy zagadnienia plastyczne przygotowujące do Egzaminu Wstępnego do Naszej Szkoły, który odbędzie się 7 czerwca 2022r. Pod okiem  naszych nauczycieli przedmiotów artystycznych będziecie mogli wykonać prace na miejscu, a także omówić te wykonywane przez Was w domu. Warsztaty obejmują tak jak egzaminy wstępne następujące dziedziny artystyczne: rysunek, malarstwo, kompozycję przestrzenną(rzeźba), historię sztuki (rozmowę z kandydatem).

Zajęcia z historii sztuki odbędą się on-line poprzez platformę MS Teams. Uczestnicy otrzymają dostęp do spotkania za pośrednictwem maila.

Warsztaty adresowane są do uczniów obecnych klas ósmych i są one bezpłatne.

ZAPISY NA WARSZTATY

Ilość miejsc jest ograniczona. Dysponujemy na stacjonarne 15-30 miejsc, na historię sztuki online 25. Lista uczestników będzie utworzona według kolejności zgłoszeń. Deklaracje uczestnictwa w zajęciach prosimy zgłaszać poprzez wypełnienie formularzy na MAJ- zapisy zakończone.

UWAGA! Informację o kwalifikacji, wpisaniu na listę rezerwową lub braku kwalifikacji, wysyłamy po zamknięciu zgłoszeń czyli po osiągnięciu limitu miejsc rezerwowych.

 

Warsztaty/Egzamin

RYSUNEK Przewidziany czas realizacji 90 min. Należy wykonać rysunek na podstawie obserwacji martwej natury. Rysujemy ołówkiem na kartonie formatu A3. Zwróć uwagę na poprawną kompozycję(wybór kadru), proporcje przedmiotów, perspektywę w budowie, ukazanie planów i przestrzeni. Zróżnicowanie kreski. Poprawny walor i światłocień wszystkich elementów martwej natury.

MALARSTWO Przewidziany czas realizacji 90 min. Malujemy farbami wodnymi (temperowymi lub akrylowymi) na kartonie, brystolu formatu A3. Pracę malarską wykonujemy na podstawie obserwacji martwej natury. Zwróć uwagę na poprawną kompozycję (wybór kadru), proporcje przedmiotów, ukazanie planów i przestrzeni. Właściwie zinterpretuj kolor i światło przedstawianej martwej natury. Pozwól sobie na indywidualną ekspresję.

KOMPOZYCJA PRZESTRZENNA(RZEŹBA) Przewidziany czas realizacji 90 min. Należy wykonać pracę rzeźbiarską w glinie na podstawie obserwacji martwej natury. Zwróć uwagę na poprawną budowę i proporcje przedmiotów. Odpowiednie ustawienie w przestrzeni. Pokaż zależności między elementami, ale też zróżnicuj je właściwą  fakturą.

HISTORIA SZTUKI Na warsztatach online dowiecie się jak przygotować się do egzaminu. Sam egzamin polega na rozmowie z zakresu Waszych zainteresowań oraz zagadnień z historii sztuki obejmujących podstawę lekcji Plastyka w szkołach podstawowych. Przygotowaliśmy dla Was bank pytań na którym również  możecie bazować.

Czekamy na Was !!