EGZAMIN RKO klasy I

Dnia 13 maja odbył się egzamin z pierwszej pomocy dla uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia, ucząc się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz praktykując różne techniki ratowania życia.

Po zdaniu egzaminu, każdy uczeń otrzymał od Rady Rodziców szkoły specjalny breloczek z akcesoriami do udzielania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Breloczek ten zawiera mini maskę i rękawiczki jednorazowe, która przypomina, jak należy postępować w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.
Wszystkim uczniom gratulujemy zdania egzaminu i zachęcamy do dalszego doskonalenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Pamiętajmy, że szybka i skuteczna reakcja w sytuacji zagrożenia życia może uratować czyjeś życie. Dziękujemy również Radzie Rodziców za wsparcie i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności będą przydatne dla naszych uczniów nie tylko w szkole, ale także w codziennym życiu. Niech breloczek z akcesoriami do udzielania RKO będzie zawsze pod ręką, aby w razie potrzeby móc pomóc innym.