Odkrywamy nowe! Uczennice Liceum Sztuk Plastycznych w artystycznej szkole w Levicach

Uczennice Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, po opieką psychologa szkolnego – Anny Miazgi oraz nauczyciela języka polskiego – Małgorzaty Wolskiej, wzięły udział w projekcie „Discovering New” – „Odkrywamy Nowe”, finansowanego w ramach akcji kluczowej A1 – edukacja szkolna. Projekt, współfinansowany przez program Unii Europejskiej „Erasmus+”, zakładał zwiększenie umiejętności artystycznych i językowych uczniów biorących udział w warsztatach zagranicznych.

Słowacja okazała się pierwszym z państw biorących udział w projekcie Discovering New. W dniach 6 -10 czerwca uczennice LSP spotkały się naszymi słowackimi przyjaciółmi w miejscowości Levice, w szkole plastycznej Škola umeleckého priemyslu Ladislava Bielika.

Read More

Wystawa Końcoworoczna Liceum Sztuk Plastycznych w CSE „Światowid”

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zapraszają na wystawę symbolicznie wieńczącą rok szkolny 2021/2022. Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 23 czerwca, o godz. 18.00 w holu CSE „Światowid”.

Prezentowana ekspozycja stanowi rezultat i podsumowanie rocznej pracy. Jest owocem eksperymentów, prób, osiągnięć oraz twórczych problemów i wyzwań, z którymi młodzież mierzyła się w dobiegającym końca roku szkolnym, rozwijając swoje umiejętności warsztatowe podczas licznych zajęć artystycznych.

Read More

Uwaga! Termin ogłoszenia listy kandydatów

 Szanowi Państwo,

wyniki egzaminu wstępnego oraz listę kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły podamy we wtorek, 14 czerwca 2022r. Infromacja zostanie podana na stronie internetowej szkoły. 

(§ 9.3. Rozp. MKIDN z dn 9 kwietnia 2019r. w  w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do publicznych szkół i publicznych placówek artystycznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych)

Pomyślne wyniki IV edycji „Weny”!

Zakończyły się obrady Kapituły Konkursowej IV edycji ogólnopolskiego Konkursu Programu Grantowego ,,Wena” Fundacji Rodziny Staraków pt. „Sztuka naprawiania świata” dla plastycznych szkół artystycznych. Zadaniem konkursowym było przygotowanie oryginalnego, autorskiego projektu edukacyjno-artystycznego, przy pomocy szeroko rozumianych środków artystycznego wyrazu, oddającego temat Konkursu.

Read More

Nagrody dla uczennic LSP na międzynarodowej imprezie graficznej

Miło nam poinformować, że zostały przyznane nagrody dla naszych absolwentek i uczennicy na V Międzynarodowym Triennale Grafiki „POMIĘDZY NAMI” 2022 zorganizowanym przez Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy .

W kategorii wiekowej 17 -20 lat nagrody otrzymały: II Nagroda dla Mai Uler za grafikę wykonaną w technice serigrafii, Nagroda Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla absolwentki Adrianny Iwanowskiej za grafikę wykonaną w technice mieszanej i Nagroda Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy dla Natalii Peruckiej z klasy III LSP za serigrafię.

Read More