Konsultacje

Proponujemy Uczennicom i Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej możliwość nauki i pracy u Nas – w szkolnych pracowniach.

Kształcenie artystyczne zaprojektowane przez artystów – doświadczoną kadrę pedagogiczną realizowane jest w oparciu o podstawę programową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Kształcenie to daje rzetelne podstawy do rozwoju wrażliwości plastycznej, wiedzy i umiejętności. Jest dobrym startem na rynku pracy, ale też na studia.

Read More

Studniówka 2024

Dnia 19 stycznia miał miejsce Bal Studniówkowy V klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor szkoły, Krystyna Brinkiewicz. Wśród zaproszonych gości była Naczelnik Wydziału Promocji Edukacji, Kultury i Sportu, pani Renata Perlińska, wicedyrektor szkoły Cezary Mazurek, wychowawcy klasy, nauczyciele, pedagodzy i rodzice, którzy licznie przybyli na część oficjalną tego wyjątkowego wydarzenia. Nie obyło się bez przemówień, podziękowań, kwiatów i pięknych chwil wzruszeń. Młodzież, tradycyjnym polonezem rozpoczęła bal, który zwiastuje symboliczne przekroczenie progu dojrzałości i nadchodzący egzamin maturalny.

Wyróżnienie w XVI Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa

Sukcesy naszych Uczennic i Uczniów to radość i docenienie. Czujemy wtedy, że artystyczny wysiłek może dawać satysfakcję, rozwija, powstają niezwykłe i wrażliwe prace.

Składamy serdeczne gratulacje Mai Czebotar, naszej Absolwentce, za zdobycie Wyróżnienia w kategorii Malarstwa! w 16 edycji Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych. Opiekę artystyczną sprawował nauczyciel rysunku i malarstwa – Filip Kampka.

Read More

Wystawa grafiki Pracowni Technik Druku Artystycznego

Zapraszamy na wystawę grafiki Pracowni Technik Druku Artystycznego Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym do Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu. Prace powstały podczas zajęć dodatkowych w roku szkolnym 2022-2023, w technikach druku wypukłego – linoryt i płaskiego – serigrafia. 

Głównym bohaterem wystawy jest Galeria EL. Grafiki stały się metaforyczną opowieścią nie tylko o architekturze, ale także o sztuce, która wykluwała się w murach Galerii, o ludziach zaangażowanych w jej tworzenie, wystawach. Czasem wnętrze i sam budynek jest zaledwie pretekstem do eksperymentów formalnych i warsztatowych. Nie zabrakło też wątków związanych w Formami Przestrzennymi, które również wywodzą się z aktywności artystów związanych z Galerią.

Wernisaż 11 stycznia 2024 o godzinie 18:00 w Krużganku Centrum Sztuki Galeria EL

DRZWI OTWARTE I PRZYGOTOWANIA DO EGZAMINU WSTĘPNEGO do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25

Proponujemy Uczennicom i Uczniom ostatnich klas szkoły podstawowej możliwość nauki i pracy u Nas – w szkolnych pracowniach.
Kształcenie artystyczne zaprojektowane przez artystów – doświadczoną kadrę pedagogiczną realizowane jest w oparciu o podstawę programową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Kształcenie to daje rzetelne podstawy do rozwoju wrażliwości plastycznej, wiedzy i umiejętności. Jest dobrym startem na rynku pracy, ale też na studia.
Już dziś można się sprawdzić przystępując do naszego kursu i konsultacji. Miejscem spotkań jest nasza szkoła, z profesjonalnym zapleczem warsztatowym. Uczmy się od najlepszych! W wielości wyborów, zajęć, aktywności warto przyglądać się im z bliska, poznawać, doświadczyć.
Szkoła artystyczna, z doświadczeniem lat pracy na wielu poziomach edukacji, w szkolnych pracowniach, pracy projektowej, plenerowej, konkursowej będąca wizytówką Regionu Północno – Wschodniego to dobry wybór dla każdego, kto z pasją sięga po warsztat plastyczny. Dla każdego, komu się chce.
Zapraszamy Uczennice i Uczniów, Rodziców do nas.

Read More

Warsztaty dla nauczycieli plastyki w szkołach podstawowych 

Liceum Sztuk Plastycznych wraz z Warmińsko- Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu zaprasza nauczycieli szkół podstawowych uczących plastyki na warsztaty: SENS SZTUK PIĘKNYCH – widzenie i zachwyt. Uczeń przy nas w cyfrowej rzeczywistości. O doświadczaniu i co z tego mamy?

Termin : 11 stycznia 2024 r. od godz. 14:00 – 15:30.

Miejsce: Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, Szafirowa12

Read More

Koncert Świąteczny w teatrze im. Aleksandra Seweruka w Elblągu

W poniedziałek, uczniowie klasy III LSP, wzięli udział w niesamowitym koncercie. Muzyczna uczta została przygotowana przez orkiestrę  „Ad Libitum” – uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz zespół wokalny „Diamenty”.  Dziękujemy za ten niesamowity klimat i świąteczny nastrój. Jesteśmy dumni, że mogliśmy mieć w nim udział. „Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”, niech więc te święta będą ich spełnieniem. Z radosną kolędą i już w świątecznym nastroju zaczęliśmy tydzień przedświąteczny.

Read More