Narodowe czytanie „Przedwiośnia”

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym przyłączyło się do akcji narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W poniedziałek 10 września wszyscy uczniowie szkoły mogli posłuchać fragmentów powieści w interpretacji Julii Salińskiej i Marty Ankiewicz.

„Przedwiośnie” to ważny utwór, poruszający tematykę bliską współczesnej młodzieży. Obok zagadnień politycznych – pytań o kształt niepodległej Polski, poszukiwań światopoglądowych i zagadnień narodowych porusza bowiem kwestie dojrzewania głównego bohatera. Porusza on się w sferze uczuć – przeżywa pierwszą miłość, ewoluują jego poglądy, rodzą się nowe i coraz bardziej skomplikowane pytania o wartości i priorytety. Te wszystkie tematy przybliżyły uczniom fragmenty powieści, którą już niebawem zgłębiać będą w całości.

Ogólnopolska akcja narodowego czytania „Przedwiośnia” odbywała się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.