Spotkanie z literaturą fantasy

W czwartek 25 października uczniowie Liceum Plastycznego mieli przyjemność uczestniczyć w niezwykle ciekawym spotkaniu, na którym został poruszony temat literatury młodzieżowej.

     Przez godzinę Pani Monika Kobylińska, która na co dzień pracuje w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu, przedstawiała nam interesującą prezentację pt. „Fantastyka i nie tylko”. Opowiadała o tym, jak ważna jest twórczość literacka i zainteresowanie nią  w wieku młodzieńczym, a także dlaczego warto czytać książki. Dowiedzieliśmy się, jak niezwykle ciekawym i bogatym gatunkiem jest fantastyka. Uczniowie z chęcią podejmowali rozmowę z panią Kobylińską i wymieniali liczne fantastyczne bestsellery. Poznaliśmy także wiele znanych i mniej znanych serii, które z pewnością większość uczniów zaciekawiły chociażby samymi opisami fabuły lub oprawą graficzną okładek. . Dużą część omawianych podczas spotkania książek możemy znaleźć w naszej szkolnej bibliotece.

     Podsumowując, całe spotkanie było niezwykle owocne i bogate w treści, które są bliskie ludziom w wieku licealnym i nie tylko. Było nam niezmiernie miło uczestniczyć w tych zajęciach, które stanowiły wyjątkowo przyjemną odskocznią od codziennych lekcji. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

Matylda Huryn, uczennica klasy II Liceum Plastycznego