100 słów na 100 lat Niepodległej

W piątek, 9 listopada nasze liceum celebrowało 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody tego wyjątkowego święta rozpoczęły się o 8:00, kiedy to uczniowie zapisani odpowiednio do poszczególnych pracowni mieli okazję stworzyć prace artystyczne, jak i literackie na zadane hasło wiążące się ściśle z tematyką niepodległości i wolności. Projekt nosi nazwę „100 słów na 100 lat Niepodległej”. Była to okazja, aby pokazać swoje zdolności w świetle bycia Polakiem i wykorzystanie ich właśnie po to, aby pokazać miłość do ojczyzny i radości ze stu lat możliwości nazywania się wolnymi.

O 11.11 nadszedł czas na oficjalną część uroczystości. Odśpiewaliśmy cały hymn Polski i złożyliśmy hołd oraz podziękowania dla tych, którzy przed stu laty wywalczyli dla nas Polskę. Ten dzień uświadomił wielu z nas, że to, iż możemy uczyć się sztuki w szerokim tego słowa zakresie w ogromnym stopniu zawdzięczamy właśnie oddaniu naszych rodaków. Tak jak wyjątkowa była ta rocznica, tak samo wyjątkowe były nasze obchody. Każdy uczeń z dumą nosił zaprojektowane przez jedną z naszych uczennic przypinkę  symbolicznie obrazującą niepodległość.

Obchody zakończą się w przyszłym tygodniu wystawą najlepszych prac powstałych w poszczególnych pracowniach. Serdecznie zapraszamy.

Wiktoria Łopatto, uczennica klasy IV