XIX edycja ogólnopolskiego konkursu „Ceramiony”

W XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Ceramiony” na który zgłaszane są prace ceramiczne, wpłynęło 261 praz z 54 placówek – szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski.

7 grudnia jury w składzie: Marta Derlukiewiecz-Kogut – etnolog, Zbigniew Szmurło – artysta plastyk, Hanna Laska –Kleimszmidt – kierownik Wirtualnego Centrum Kultury, Urszula Jatkowska- specjalista ds. digitalizacji i upowszechniania dziedzictwa kulturowego, Paula Załuska – pracownik CSE „Światowid”, sekretarz konkursu; wyłoniło najlepsze prace, a także przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli. Nagrodę i wyróżnienie otrzymały również uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.