Liceum Plastyczne „Kreatorem Kultury”

Po raz kolejny Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zostało docenione za działania skierowane nie tylko do uczniów, ale także i do mieszkańców regionu. Podczas dorocznej gali wręczenia Elbląskich Nagród Kulturalnych zostało wyróżnione tytułem „Kreatora Kultury”. Na sukces złożyły się wysiłki Dyrekcji, nauczycieli, absolwentów i uczniów szkoły, którzy od dziesięciu lat zaznaczają swoją obecność na artystycznej mapie Elbląga i okolic poprzez organizację różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych, promując również region w Polsce i za granicą.

Zwrócono także uwagę na pracę nauczycieli i uczniów szkoły. Pani Karolina Kardas, nauczyciel rysunku i malarstwa, otrzymała Stypendium Kulturalne na realizację wystawy indywidualnej pt. „Świątynia”, którą oglądać można do połowy maja w Galerii El. Stypendia Artystyczne przyznano Elżbiecie Krajewskiej, Aleksandrze Sowińskiej, Patrycji Wrzosek, Agacie Charuk, Katarzynie Iermolaievej.

Serdecznie gratulujemy!