Zakończenie klasy IV

Pożegnanie absolwentów

Jak co roku, kwiecień jest w Liceum Plastycznym miesiącem pożegnania z klasą IV. W tym roku mury szkoły uczniowie opuścili uroczyście 17 kwietnia. W elbląskiej Galerii El program artystyczny z dedykacją dla czwartoklasistów przygotowali młodsi koledzy.

Nie obyło się bez wzruszeń i łez, bo przecież absolwenci spędzili w szkole cztery owocne i pracowite lata swojego życia, które zaowocowały otrzymaniem dyplomu plastyka oraz świadectwem ukończenia Liceum Plastycznego. Swoje życzenia przekazali uczniom przede wszystkim Wicestarosta Elbląski, Pan Ryszard Zając oraz Dyrektor szkoły, Pani Krystyna Brinkiewicz. 

Po uroczystości zakończenia roku nastąpiło otwarcie wystawy dyplomowej. Pani Dyrektor podziękowała promotorom: Pani Romie Jaruszewskiej, Pani Katarzynie Furman oraz Panu Januszowi Kozakowi. Podkreśliła, że dyplomy były na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie noty uczniów oraz efekty ich pracy, które podziwiać można było w murach Galerii El. W tym roku uczniowie przygotowywali prace z zakresu fotografii artystycznej, technik druku artystycznego oraz projektowania graficznego.

Absolwentom życzymy sukcesów na maturze.