Wystawa końcoworoczna uczniów Liceum Plastycznego

 Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym oraz CSE „Światowid” zapraszają na wystawę prezentującą dokonania szkolnych pracowni. Wernisaż odbędzie się 19 czerwca o godz. 17.30 w Galerii Nobilis.

Zgodnie z tradycją, wystawa końcoworoczna jest uroczystym zwieńczeniem i zamknięciem kolejnego etapu edukacji. Zarówno dla uczniów, jak i pedagogów jest również okazją do podsumowań i oceny ewolucji plastycznego warsztatu. Mówi wiele o rozwoju inwencji twórczej w realizacji podejmowanych tematów. Daje choćby częściowy obraz tego, co ciekawi, porusza, inspiruje i skłania uzdolnionych plastycznie młodych ludzi do tworzenia.

 Prezentowane na wystawie prace młodzieży z klas I – III, zawsze reprezentują bardzo różnorodne motywy oraz techniki, decydujące o specyfice poszczególnych pracowni m. in. rysunek, malarstwo, rzeźbę, fotografię, grafikę warsztatową oraz projektowanie graficzne. Jak co roku, można spodziewać się więc dużego zróżnicowania form i wielu okazji do estetycznych zaskoczeń.

Serdecznie zapraszamy!