Zakończenie roku w Liceum Plastycznym i zakończenie projektu Promoting Ar

Tradycyjnie już uczniowie Liceum Plastycznego pożegnali rok szkolny w gościnnych murach CSE Światowid. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz życząc udanego wypoczynku i powrotu do pracy z nowymi inspiracjami i zapałem. Głos zabrała również  Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Wioletta Janas gratulując uczniom tegorocznych sukcesów. Podczas uroczystości nagrodzono zarówno najlepszych uczniów szkoły, jak i laureatów konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Po ceremonii zakończenia roku nastał czas na podsumowanie dziesięciu lat uczestnictwa szkoły w projektach Unii Europejskiej -Comenius i Erasmus+. Dzięki tym projektom mieliśmy szansę współpracować z piętnastoma szkołami partnerskimi w trzynastu krajach w całej Europie. 125 uczniów i nauczycieli uczestniczyło w zagranicznych warsztatach, wykładach oraz wartościowych wycieczkach, dzięki czemu podnieśli swoje kwalifikacje zawodowe, poćwiczyli języki obce, poznali kulturę, historię i architekturę partnerów.
Należy też wspomnieć oszałamiającą kwotę dofinansowania jaką nasze Liceum otrzymało. 527,070.6 zł to jest kwota za sprawą, której mogliśmy podróżować i brać udział w niecodziennych wydarzeniach, organizować warsztaty i spotkania wzbogacając doświadczenie naszych nauczycieli i uczniów, ich rodzin oraz środowiska lokalnego.
Podsumowanie zakończyliśmy słodką niespodzianką. Koniec ostatniego projektu z programu Erasmus+ o nazwie  Promoting Art uczciliśmy ogromnym tortem ozdobionym logiem projektu. Bardzo dziękujemy za współpracę naszym partnerom z Portugalii, Słowacji, Estonii, Łotwy i Bułgarii za owocne dwa lata- mnóstwo działań promujących sztukę, wymianę doświadczeń i kultur, wzajemne wsparcie i edukację dla naszej młodzieży.
Po uroczystości Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na wystawę podsumowującą pracę uczniów w minionym roku szkolnym. W galerii Nobilis można było zobaczyć prace powstałe we wszystkich pracowniach szkoły – od rysunku i malarstwa, poprzez rzeźbę, ceramikę, grafikę aż po realizacje multimedialne. Wernisaż pokazał ogromną pracę i postępy młodych artystów, którzy z pewnością zasłużyli na wypoczynek.

            Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

 

Galeria