„PAPIERKI” wernisaż absolwentek

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z wernisażu wystawy „PAPIERKI”. Na wystawie, w galerii szkolnej „Łącznik”, tegoroczne absolwentki naszego liceum, prezentują swoje ilustracje/rysunki.
Prezentowane „papierki” są niejako odzwierciedleniem samych autorek, wrażliwych i pełnych pomysłów. Z łatwością stosują różnorodne techniki, a indywidualne podejście do tematu rysunku, jak i sama forma aranżacji wystawy, są dowodem, że dziewczęta swobodnie przekraczają granice tradycyjnych form ilustracji.

Na wystawie swoje prace prezentują laureatki stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Elbląg 2019: Agata Charuk, Aleksandra Sowińska i Katarzyna Iermolaievea oraz Anna Capek, Aleksandra Piotrowska i Iga Łukasik. A już od października wszystkie rozpoczynają studia na Akademiach i wydziałach Sztuk Pięknych, szkół wyższych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.

Wystawę można obejrzeć do końca września.
Fot. Damian Krasowski – uczeń klasy III