11 października 2019 r. w Liceum Sztuk Plastycznych  w Gronowie Górnym w ramach programu „Młodzi Głosują” odbyły się prawybory do Sejmu. Nasza szkoła ponownie wzięła udział w przedsięwzięciu zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W tym programie propagowane były nadchodzące wybory do parlamentu krajowego. Akcję zorganizowały uczennice  klasy I LP Maja Bartnicka, Maja Czebotar i Emila Kraśniewska po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy na lekcji wiedzy o społeczeństwie zorganizowały i przeprowadziły wybory.

Ich zadaniem było poinformowanie każdej klasy o możliwości oddania głosu na karcie wyborczej po okazaniu legitymacji/dowodu osobistego. Dziewczęta zachęcały swoich kolegów i koleżanki do wzięcia udziału w wyborach ponieważ każdy mógł poczuć się że, spełnia swój obowiązek obywatelski. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Na 156 uprawnionych głos oddały 92 osoby, 6 głosów było nieważnych. Największą liczbę głosów zdobył Komitet Wyborczy – Sojuszu Lewicy Demokratycznej.