Konferencja Bezpieczna Szkoła

5 grudnia uczennice II klasy Liceum Sztuk Plastycznych – Natalia Cieślewicz, Daria Garsta i Sara Maślińska pod opieką Małgorzaty Wolskiej wzięły udział w powiatowej konferencji, podsumowującej kolejny rok realizacji programu Bezpieczna Szkoła. Tematem przewodnim konferencji była depresja.

Uczennice wzięły udział w warsztatach dotyczących zagadnienia depresji. Pod kierunkiem pedagogów i psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku dowiedziały się, że depresja jest chorobą wieloobjawową, która oprócz obniżenia nastroju sprawia, że chory nie ma na nic siły, a podstawowe, codzienne czynności stanową dla niego ogromne wyzwanie.W kilkuosobowych grupach młodzież próbowała odpowiedzieć na pytanie, jakie są jej objawy i jak jej przeciwdziałać.

Na zakończenie konferencji święty Mikołaj wręczył uczennicom drobny upominek, życząc im uśmiechu na co dzień, pogody ducha i radości w sercu.