Bal studniówkowy IV klasy

Studniówka Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbyła się 11 stycznia 2020 roku w Hotelu Młyn w Elblągu. Młodzież rozpoczęła bal od pięknego poloneza. Po powitaniu przez uczennice przybyłych gości: dyrektor szkoły Krystyny Brinkiewicz, Wioletty Janas, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, przewodniczącego Rady Rodziców Pawła Goryszewskiego, nauczycieli i rodziców, licealiści podziękowali kadrze pedagogicznej za szczere rozmowy i wysłuchanie uczniowskiego stanowiska w wielu kwestiach oraz wykazane zrozumienie w różnicach zdań i pomoc w wypracowaniu satysfakcjonujących dwie strony rozwiązań; za przekazany ogrom wiedzy i stawiane wyzwania, ponieważ one budowały siłę charakteru. Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, którzy, jak podkreśliły maturzystki, wspierali młodych ludzi w ich decyzjach, służyli radą i ramieniem, kiedy się potykali.

Kilka ciepłych słów skierowała do uczniów dyrektor szkoły. Życzyła im dobrej zabawy, wrażliwości na przemijający czas, zwróciła uwagę na rezolutne zarządzanie sobą w czasie i na to, by rozsądnie rozłożyć siły, dobrze zaplanować i uporządkować pracę do momentu rozpoczęcia egzaminów – dyplomowego i maturalnego.

Naczelnik Wydziału PEKS Wioletta Janas w swoim przemówieniu podkreśliła, że przyszli maturzyści dojrzeli do tego, by sprostać wymaganiom, jakie stawia przed nimi i świat i ich marzenia – o studiach, o rozwijaniu swoich talentów, wymarzonym zawodzie i pozycji społecznej. Życząc młodzieży pomyślności na egzaminie maturalnym, podarowała na ręce przewodniczącej klasy Marty Goryszewskiej amulet przynoszący szczęście – słonia z podniesioną trąbą do góry oraz antyramę, którą uczniowie wypełnią kolorowymi zdjęciami i podarują dyrektor szkoły na zakończenie roku szkolnego. Przewodniczący Rady Rodziców Paweł Goryszewski życzył klasie IV szampańskiego, wyśmienitego balu studniówkowego i powodzenia na egzaminie dojrzałości.

Od godziny 21:00 impreza trwała w najlepsze – parkiet cały czas pełen beztroskiej, rozbawionej młodzieży, ustrojonej w przepiękne kreacje, stoły uginające się od smakołyków, konkursy i quizy dla nauczycieli i uczniów, rytmiczna muzyka i, co najważniejsze, wszechobecny uśmiech – w tę wyjątkową, jedyną noc wszyscy maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi bawili się wspaniale.