Międzynarodowy Dzień Kropki w Liceum Sztuk Plastycznych

15 września świętowaliśmy w Liceum Sztuk Plastycznych Międzynarodowy Dzień Kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto błyskotliwości, odwagi i wiary we własne umiejętności. Każdego roku, uczniowie na całym świecie biorą udział w licznych aktywnościach, których celem jest prowokowanie młodych umysłów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

Nasi uczniowie ubrali się w groszki, kropki i kropeczki, a nauczyciele rozbudzali ich wyobraźnię i uczyli tego, by nigdy nie rezygnować z planów i zawsze szukać innej drogi rozwiązania problemu.

Pani Ewa Owczarek, nauczyciel języka niemieckiego, zapoznała społeczność szkolną z genezą i historią tego święta oraz przygotowała szereg odkrywczych zadań plastycznych. Na lekcji języka angielskiego młodzież łączyła kropki, z których powstawały – zaskakujące ich samych – nieszablonowe produkty ich wyobraźni. Na języku polskim z kolei odpowiadali na szereg twórczych pytań, które prowokowały do tego, by spojrzeć na problem z różnych punktów widzenia. Generowali tym samym jak największą liczbę pomysłów, często bardzo oryginalnych i wcześniej niespotykanych.Licealiści wykazali się niezwykłą bystrością umysłu, a niektóre ich przemyślenia zaskakiwały dojrzałością.