Dzień Języków Obcych w szkole

25 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Mottem przewodnim były bajki. Okazało się , że spora część naszych ulubionych dziecięcych historii została napisana w różnych językach. Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich okazało się pochodzenie „Pszczółki Mai”. Czy wiedzieliście, że ta piękna kreskówka powstała w japońsko-niemieckim studiu? Uczniowie zdecydowali się przeczytać „Czerwonego Kapturka” w wielu językach: hiszpańskim, rosyjskim, angielskim, japońskim oraz niemieckim. Oprócz tego w przestrzeni szkolnej na uczniów czekały różne wyzwania: witaliśmy się w obcych językach, pisaliśmy na boisku szkoły „kocham cię” w różnych językach, a na odważnych czekało karaoke. To był dzień pełen wyzwań.