Liceum Sztuk Plastycznych Szkołą Zd@(o)lną

Nauczyciele Liceum Sztuk Plastycznych stanęli na wysokości zadania i w czasie zdalnego nauczania organizowali ciekawe lekcje, angażujące uczniów w różnorodne aktywności. Zwieńczeniem tych internetowych działań było wzięcie udziału w Międzyszkolnym Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, za co nasza szkoła otrzymała 9 października certyfikat Szkoły Zd@(o)lnej. Ponadto Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał szkole pierwsze miejsce w kategorii dydaktyczna gra planszowa i wyróżnił uczniów, którzy stworzyli przedmiotowy escaperoom, dotyczący mitologii słowiańskiej i germańskiej.

Uczennice klasy II Natalia Cieślewicz i Julia Majewska postanowiły stworzyć własną wersję teledysku niemieckiego rapera CRO do piosenki Traum. Uczennice klasy I Anita Kuczek i Gabriela Rowicka odświeżyły dawny hit zespołu The Scorpions „Wind of change” Klasa I LSP zgłębiła tajniki mitologii germańskiej i słowiańskiej, co stworzyło podwaliny do wykreowania i zmontowania jednej z form rozrywki umysłowej – escaperoomu. Uczennice Agnieszka Skwara oraz Weronika Grzeszczak koordynowały działania grupy. Zachęcamy łowców przygód do zabawy!

https://view.genial.ly/5ee9f8488bed1e0d93554e04/game-action-escaperoom-strachy-germanskie-i-slowianskie?fbclid=IwAR0rtvLtkqa7m1FIkozlPW7Ql-i70Cp8fIMbubShvquWgQ7Ka7oENvwcqfQ