Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Teatrze Forum Gdynia– Interaktywnym Teatrze Edukacyjnym

20.01.2021 roku uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych wzięli udział w spektaklu IZOracje, organizowanym przez Teatr Gdynia Głowna . Przedstawienie było ciekawe i zajmujące pod wieloma względami. Przede wszystkim dotykało problemów bliskich młodzieży i dawało jej możliwość angażowania się w przebieg akcji widowiska. Widzowie uczestniczyli w spektaklu na równi z aktorami i mieli wpływ na bieg wydarzeń. Mogli zmieniać decyzje aktorów, ich reakcje i zakończenia różnych historii poszczególnych osób na scenie.

Poruszane problemy dawały do myślenia, skłaniały do refleksji. Miłość, potrzeba akceptacji, kwestie relacji rodzinnych podczas pandemii, strach o zdrowie swoje i bliskich, mity i fakty o koronawirusie – tego wszystkiego doświadczamy dziś w swoich domach. I o tym wszystkim widzowie dyskutowali z aktorami. Celem tych działań było znalezienie idealnego rozwiązania sytuacji, w jakiej znaleźli się bohaterowie. Proces poszukiwania rozwiązań, wypróbowywania różnych zachowań był bardzo twórczy. Uczniowie – widzowie kulturalnie dyskutowali ze sobą w pełnej szacunku atmosferze. Bardzo dziękujemy Teatrowi Forum Gdynia za prawdziwą ucztę dla duszy.