Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu Noc w Muzeum połączonym z Drzwiami Otwartymi, które odbędzie się w sobotę, 29 maja.

Na jeden dzień przestrzeń Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zamieni się w żywą przestrzeń wystawienniczą za sprawą przestrzennych interpretacji dzieł sztuki, w które wcielą się uczniowie naszej szkoły eksperymentując z charakteryzacją i trójwymiarowymi aranżacjami Spacerując po szkole i odkrywając poszczególne żywe obrazy – poznamy ciekawostki i fakty dotyczące historii sztuki, treści i symbole zawarte w dziełach oraz różne ich tajemnice i sekrety.

Wiedzę tę będzie można rozszerzyć podczas warsztatów interpretacji dzieła sztuki. Wspólnie zastanowimy się na zajęciach jak patrzeć na obraz i jak „wchodzić w rozmowę” z jego bohaterem, by jak najwięcej „zechciał o sobie opowiedzieć”. Podczas wydarzenia będzie można również wziąć udział w budowie tradycyjnego pieca węgierskiego służącego do plenerowego wypalania ceramiki, zwiedzić i obejrzeć szkolne pracownie oraz obejrzeć prace naszych uczniów i poczuć atmosferę szkoły….

od godz. 11.00 –budowa pieca węgierskiego

11.30 –14.00 –Zwiedzanie szkolnych pracowni

14.00 –15.00 –Warsztaty interpretacji dzieł sztuki