Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych na „Weselu”

22 października 2021 roku uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych uczestniczyli w spektaklu „Wesele” na Dużej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Obraz kolorowej, dźwięczącej muzyką chałupy wiejskiej w Bronowicach zamknięty w pięknej, symbolicznej i metaforycznej mowie polskiej na długo zostanie w naszej pamięci. Magiczne wesele w podkrakowskiej wsi, łączące elementy świata nadprzyrodzonego i realnego,  zawierało między innymi wielkie proroctwa, dotyczące historii naszego narodu. A to z kolei stało się dla nas pretekstem do rozważań na temat dialogu współczesności z przeszłością. Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli wystawę prac plastycznych w Galerii „Nobilis” Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, które zostały nadesłane na konkurs III Biennale Inspiracji „Początek”.