Sukces Mai Czebotar w międzynarodowym konkursie

Międzynarodowy konkurs,  „Mój Internet Przyszłości” to inicjatywa, która została zorganizowana w ramach tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ #IGF2021, podczas którego zapadną kluczowe decyzje w obszarze zarządzania Internetem. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Polski Andrzej Duda.

Na czym polegał konkurs? Młodzi ludzie z całego świata w formie plakatu, filmu i eseju mogli wypowiedzieć się na temat tego, jak będzie wyglądał Internet przyszłości. Czy to będzie bezpieczne miejsce, czy wręcz odwrotnie? Czy jego rozwój spowoduje powstawanie kolejnych podziałów, czy jednak będzie scalał ludzi? W konkursie wzięła udział uczennica klasy III Maja Czebotar, która otrzymała wyróżnienie w kategorii plakat.

Uczennica w swoich pracach przedstawiła wizję cyfrowej przyszłości, z perspektywy młodej osoby, dla której Internet nie jest i nie będzie bezpiecznym miejscem. Z jej plakatów wybrzmiała kwestia siecioholizmu – wyizolowania społecznego, zaburzenia relacji interpersonalnych, wzrastająca samotność, obniżenie nastroju oraz zaniedbywanie obowiązków i zdrowia. Uczennicy z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wyniki-konkursu – IGF 2021 Konkurs (PL) – Portal Gov.pl (www.gov.pl)