Uczniowie nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie #ObrońcyNiepodległej

11 listopada w Sali Kinowej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu graficznego #ObrońcyNiepodległej połączona z otwarciem wystawy nagrodzonych prac. Nasi uczniowie: Mateusz Choruży, Maja Czebotar i Maja Bartnicka wzięli udział w konkursie, który był objęty patronatem honorowym Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej p. Piotra Mazurka. Temat ogólnopolskiego konkursu dotyczył przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy z bronią w ręku, bądź w inny sposób, wzięli czynny udział w walce o niepodległy byt państwa polskiego. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac z całej Polski.

Miło nam poinformować, że w kategorii grafika komputerowa Maja Bartnicka zajęła I miejsce, Maja Czebotar – III miejsce, natomiast Mateusz Choruży otrzymał wyróżnienie. Uczniowie w swoich pracach upamiętnili polskich bohaterów czasu II wojny światowej – Janusza Korczaka, Irenę Sendlerową oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Laureatom i nauczycielom przedmiotów artystycznych serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uroczyste ogłoszenie wyników KONKURSU GRAFICZNEGO #ObrońcyNiepodległej | Muzeum II Wojny Światowej (muzeum1939.pl)