O szkole

Drogi Gościu! Witamy Cię w wirtualnych murach naszej szkoły. O jej wyjątkowości świadczy nie tylko to miejsce, ale ludzie, którzy tutaj realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim kształtują wyobraźnię. Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym jest szkołą młodą i bardzo kameralną. W tej rodzinie łatwo zapomnieć o problemach i dać się ponieść we wspaniały świat wiedzy i sztuki.

Zapraszamy!

Organ prowadzący szkołę: Powiat Elbląski
Nadzór Pedagogiczny: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Cykl kształcenia: 4 lata (gimnazjum) oraz 5 lat ( szkoła podstawowa)

Nauka przedmiotów ogólnokształcących: w zakresie ogólnym wg podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego. Zobacz Ramowy Plan Nauczania

Przedmioty artystyczne:
– historia sztuki,
– rysunek i malarstwo,
– rzeźba,
– podstawy fotografii i filmu,
– podstawy projektowania,
– projektowanie multimedialne,
– specjalność artystyczna: techniki graficzne lub fotografia i film

1. Fotografia i film, w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji: Fotografia artystyczna lub Realizacje intermedialne

2. Techniki graficzne, w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji:  Projektowanie graficzne lub Techniki druku artystycznego

Edukacja kończy się egzaminem z przygotowania zawodowego. Absolwent otrzymuje tytuł Plastyka.
Uczniowie przygotowani są do zdawania matury. Mogą kontynuować studia na dowolnie wybranym kierunku.
Dla uczniów szkoły prowadzimy bezpłatne zajęcia przygotowujące na ASP oraz Architekturę.
Zajęcia z języków obcych prowadzone są w grupach uwzględniających umiejętności ucznia i poziom zaawansowania.
Uczniowie mogą uczestniczyć w różnych zajęciach dodatkowych: zajęcia teatralne, język angielski, niemiecki, matematyka, tworzenia stron internetowych, rzeźby, rysunku i malarstwa oraz konserwacji dzieł sztuki.

Szkoła nie posiada internatu. Nasi uczniowie korzystają z następujących burs na terenie Elbląga

Bursa Szkolna nr 3, ul. Wapienna 17,
Bursa Szkolna nr 2, ul. Pułaskiego 1A,
Bursa Szkolna nr 4, ul. Komeńskiego 37
Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych, ul. Bema.

Dojazd do szkoły: autobusy komunikacji miejskiej linii 16 i 22,  pętla tramwajowa linii (1, 2,4) 900 m od szkoły.

Dojazd bezpośrednio  z dworca PKS/PKP – linia 22, odjazd z dworca PKS o godz 7.46 (trasa: dworzec PKP, al. Grunwaldzka, Gronowo Górne).

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest:
– ukończenie nie więcej niż 17 lat w danym roku kalendarzowym,
– pomyślne zdanie egzaminów wstępnych.

Więcej w zakładce: rekrutacja