Drogi Gościu! Witamy Cię w wirtualnych murach naszej szkoły.

O jej wyjątkowości świadczy nie tylko to miejsce, ale ludzie, którzy tutaj realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim kształtują wyobraźnię. Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym jest szkołą młodą i bardzo kameralną. W tej rodzinie łatwo zapomnieć o problemach i dać się ponieść we wspaniały świat wiedzy i sztuki.

Zapraszamy!

Organ prowadzący szkołę: Powiat Elbląski
Nadzór Pedagogiczny: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Cykl kształcenia:  5 lat ( po szkole podstawowej)

Nauka przedmiotów ogólnokształcących: w zakresie ogólnym wg podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego. Zobacz Ramowy Plan Nauczania

Przedmioty artystyczne:
– historia sztuki,
– rysunek i malarstwo,
– rzeźba,
– podstawy fotografii i filmu,
– podstawy projektowania,
– projektowanie multimedialne,
– specjalność artystyczna: techniki graficzne lub fotografia i film

1. Fotografia i film, w ramach której uczeń realizuje Realizacje intermedialne

2. Techniki graficzne, w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji: Projektowanie graficzne, Techniki druku artystycznego lub Publikacje multimedialne.

Edukacja kończy się egzaminem z przygotowania zawodowego. Absolwent otrzymuje tytuł Plastyka.
Uczniowie przygotowani są do zdawania matury. Mogą kontynuować studia na dowolnie wybranym kierunku.
Dla uczniów szkoły prowadzimy bezpłatne zajęcia przygotowujące na ASP oraz Architekturę.
Zajęcia z języków obcych prowadzone są w grupach uwzględniających umiejętności ucznia i poziom zaawansowania.
Uczniowie mogą uczestniczyć w różnych zajęciach dodatkowych: zajęcia teatralne, język angielski, niemiecki, matematyka, tworzenia stron internetowych, rzeźby, rysunku i malarstwa oraz konserwacji dzieł sztuki.

Szkoła nie posiada internatu. Nasi uczniowie mogą korzystać z burs na terenie Elbląga. Obowiązuje rekrutacja.

Bursa Szkolna nr 3, ul. Wapienna 17,
Bursa Szkolna nr 2, ul. Pułaskiego 1A,
Bursa Szkolna nr 4, ul. Komeńskiego 37

a także:

Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku – od 1 września 2024 istnieje możliwość darmowego dojazdu z Internatu w Pasłęku do Liceum Sztuk Plastycznego.

Dojazd do szkoły: autobusy komunikacji miejskiej linii 16, z pętli tramwajowej linii (1,2,4) 900 m od szkoły.

Dojazd bezpośrednio z dworca PKS/PKP – linia 42, odjazd z  przystanku przy MacDonald’s ul. Grunwaldzka.

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest:
– ukończenie nie więcej niż 17 lat w danym roku kalendarzowym,
– pomyślne zdanie egzaminów wstępnych.

Więcej w zakładce: rekrutacja