Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Liceum Sztuk Plastycznych

2 września 2025 w Liceum Sztuk Plastycznych rozpoczął się kolejny rok szkolny wytężonej pracy intelektualnej oraz artystycznej. W tym doniosłym momencie towarzyszyli nam przybyli na uroczystość goście: Pani Przewodnicząca Rady Powiatu- Genowefa Kwoczek, Wicestarosta Powiatu Elbląskiego – Pan Ryszard Zając oraz Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu- Pani Renata Perlińska.

Pani Dyrektor, Krystyna Brinkiewicz, przywitała zebranych słowami aktora Marcina Dorocińskiego „Wasz wielki sen, wyczekane marzenia mogą czekać za rogiem. Cierpliwości i odwagi. Jednak sukcesy nie przychodzą same, mają to do siebie, że długa droga do nich najczęściej okupiona jest wyrzeczeniami, porażkami, upadkami, rozczarowaniami”. Pani Dyrektor życzyła wszystkim zebranym, a zwłaszcza nowym uczniom naszej szkoły, cierpliwości w spełnianiu marzeń oraz w pokonywaniu porażek i rozczarowań. Zapewniła o wsparciu, jakie uczniowie mają w swoich nauczycielach, którzy nierzadko stają się mentorami młodych ludzi.

Do słów Krystyny Brinkiewicz odnieśli się również przybyli goście podkreślając, że marzenia są w życiu najważniejsze i zawsze warto po nie sięgać. Życzyli uczniom liceum wielu okazji do realizacji marzeń w nowym roku szkolnym zaznaczając, że młodzież plastyka i jej sukcesy są powodem do dumy dla całego Powiatu Elbląskiego.

Pan Starosta  R. Zając wraz z Panią Naczelnik G. Kwoczek wręczyli stypendia Starosty Elbląskiego za rok 2023/2024 w kategorii uczeń z pasją i talentem oraz najlepszy uczeń. Stypendia otrzymało aż 12 uczniów Liceum Sztuk Plastycznych.

Początek nowego roku szkolnego był również podsumowaniem zmagań artystycznych naszych uczniów w minionym roku. Szczególne wyniki w konkursach artystycznych otrzymali: Ada oraz Weronika Bizoń, które wygrały indeksy na uczelnie artystyczne w Konkursie CEA Rysunku Malarstwa i Rzeźby. Wiktor Grelik, który zajął 3 miejsce w 8 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Labirynt wyobraźni/Odlot. Reaktywacja”. Emilia Kapłon, której praca zakwalifikowała się do wystawy w/w konkursu. Magdalena Józefowicz, która otrzymała wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Biennale Miniatur.

Nowy rok szkolny to również czas zadumy i pamięci o wrześniu 1939 r. Tego dnia nie było radosnego rozpoczęcia nauki, nie było uśmiechu, nadziei, powrotu do szkolnych ław. 85 lat temu nasz kraj stanął do walki z najeźdźcą i okupantem. Wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy  rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zmotywowani słowami Pani Dyrektor, Pani Przewodniczącej Rady Powiatu, Pana Starosty  i Pani Naczelnik rozpoczynamy nowy rok szkolny pełni nadziei, marzeń i planów. Czy uda nam się je wszystkie zrealizować? Czas pokaże.