Fashion Lab

Ostatnia relacja z Fasion Lab: FILM
realizacja: Fryderyk Sosnowski Kessler kl III oraz Pan Sylwester Mazurek

Fashion Lab 2012 vol.2

Fashion Lab 2012To juz czwarta edycja pokazu mody artystycznej, w tym roku druga.

W wydarzeniu wezmą udział uczniowie klas I-IV Liceum Plastycznego pod kierunkiem Aleksandry Matulewicz. Uczniowie samodzielnie wykonują szkice oraz ich realizacje w różnych strukturach. Pojawią się kreacje wykonane zarówno z tkanin jak i jesiennych liści, folii, masy solnej itp. Podczas pokazu uczniowie pod opieką Artura Kalinowskiego i Sylwestra Mazurka przygotują sesje fotograficzne oraz film z przygotowań oraz pokazu.

Zapraszamy serdecznie. Realizacja projektów zaskoczy publiczność.

9 listopada 2012r. Centrum Sztuki Galeria EL, godz. 18.00.

Wstęp wolny

Galeria

FashionLab 2012- Pokaz mody

FashionLab 2012- Pokaz modySukienka z gąbek kuchennych, kapelusz z żyrandola, do stroju kąpielowego kapelusz z woalką, a na wieczorne wyjście demoniczna kreacja a’la wrona. Wczoraj (14 czerwca) w Galerii EL odbył się nietypowy pokaz mody inaugurujący Festiwal Fashion Lab.

Pokaz przygotowały uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, które wiedzą, jak bawić się modą. Same wykonały projekty interesujących kreacji, same je również uszyły, skleiły (!) i zaprezentowały.

– Nie było motywu przewodniego, powiedziałam dziewczynom: mamy wybieg, wymyślcie coś nowatorskiego – mówiła Aleksandra Matulewicz, nauczycielka w Plastyku, pod okiem której pracowały młode projektantki. – Czekałam na coś odważnego, przewrotowego, na szalone rozwiązania. Zestawy w większości zostały wykonane samodzielnie przez uczennice, ale było też kilka stylizacji z „domowej szafy”. Dziewczyny wyglądały jak prawdziwe modelki.
I tak, na wybiegu mogliśmy zobaczyć m.in. turkusową kreację z frędzli (również na głowie), styl „na pensjonarkę” (czarna, asymetryczna sukienka z białym kołnierzykiem), odważny zestaw z ozdobami futerkowymi, a także sukienkę z gąbeczek do zmywania naczyń czy suknię z wronim skrzydłem zamiast rękawa (modelka miała dodatkowo na sobie buty ozdobione ptasimi pazurami – kreacja efektowna, choć raczej mało wygodna).
– Materiały, z których wykonano kreacje pochodziły m.in. z naszej szkolnej graciarni – zdradziła Aleksandra Matulewicz. – Były to różne materiały do zrobienia czegoś z niczego (śmiech). Sukienka z gąbeczek to pomysł naszej uczennicy, który samodzielnie zrealizowała wykorzystując wiedzę zdobytą w szkole. Będąc bowiem w szkole artystycznej, uczniowie zdobywają dużą wiedzę z zakresu jak posłużyć się różnymi materiałami, jak je łączyć i zestawiać. Inna uczennica, Wiktoria Paprota postawiła sobie wysoko poprzeczkę przygotowując kreację wrony – kontynuowała Aleksandra Matulewicz. – Jak tylko zobaczyłam projekt to od razu wiedziałam, że będzie to ciężki temat. Dziewczyna jednak postawiła na swoim, spędziła przy tej kreacji dużo czasu, poświęciła nawet własny buty na obcasie i uzyskała świetny efekt.
Podczas pokazu swoje stylizacje zaprezentowała także uczennica II LO w Elblągu, Kinga Korzeniowska, uczestniczka konkursu „Kreacje”.

źródło: www.portel.pl

Galeria 

www.elblag.wm.pl

Fashion Lab 2012

Fashion Lab 2012Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Centrum Sztuki Galeria EL oraz Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zapraszają do udziału w Festiwalu Fashion Lab 2012.

Już w najbliższy czwartek, 14 czerwca o godzinie 19 zapraszamy do Galerii EL na pokaz mody przygotowany przez uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym oraz uczestników konkursu „Kreacje”.
16 i 17 czerwca w Galerii EL w godzinach 9 – 16 odbędą się warsztaty fashion video, które poprowadzi Michał Piotrowski. Uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami operatorskimi, technikami montażowymi, obróbką kolorystyczną, postprodukcją z efektami. Postarają się także wspólnie stworzyć krótkie video o modzie, a także zapoznają się ze specyfiką pracy na planie. Warsztaty skierowane są do wszystkich tych, którzy chcieliby nauczyć się podstaw pracy z kamerą, nie jest wymagane doświadczenie w tym zakresie.
Michał Piotrowski jest absolwentem Fotografii i Realizacji Obrazu Filmowego na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest laureatem wielu konkursów, m.in. Samsung Art Master, Biennale Sztuki Nowych Mediów – Wro, Impakt, Konfrontacje Fotograficzne, im. Edwarda Hartwiga, Mio Photo Award. Współpracował przy produkcjach fotograficznych i realizacjach teledysków. m.in. DonGuralesko, Peja, WSRH, Killaz Group. W ubiegłym roku w ramach Fashion Lab prowadził warsztaty fotografii mody.

W sobotę, 16 czerwca o godzinie 16 na dziedzińcu Galerii EL (lub w razie niepogody we wnętrzu Galerii EL) odbędzie się wymiana ubrań.

Projekt „Festiwal Fashion Lab 2012” dofinansowany został ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu. Jest wspólnym projektem Stowarzyszenia Laboratorium Sztuki, Centrum Sztuki Galeria EL oraz Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Beata Branicka, Galeria EL


Warsztaty Mody- Fashion Lab

Warsztaty Mody- Fashion Lab

Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki, Centrum Sztuki Galeria EL oraz Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zapraszają na Laboratorium Mody / Fashion Lab, które odbędzie się w dniach 3 – 5 czerwca. W ramach tej imprezy odbędzie się między innymi Swap Party, które w Elblągu zadebiutowało w ubiegłym roku i zyskało rzeszę sympatyków.

Projektantki i modelki

Projektantki i modelki 1Wydaje się, że o modzie każdy z nas coś wie i może wydaje nam się, iż to sztuka, z którą poradzilibyśmy sobie bez problemów. Nic bardziej mylnego. Stworzenie kolekcji ubrań tych użytkowych i tych nieco bardziej awangardowych to nie lada wyzwanie dla wyobraźni, rąk i oka.Projektantki i modelki 3

Młode projektantki klasy I Liceum Plastycznego – Paula Zalewska i Anna Orzechowska zaprezentowały nam swoja pierwszą kolekcję ubrań w ramach organizowanego przez Galerię El „Majowego Wietrzenia Szafy”. Futurystyczne stroje, łączenie różnych faktur materiałów, połączone z oryginalnymi kołnierzami i nakryciami głowy (które powstały na zajęciach z reklamy wizualnej w klasie I i II Liecum Plastycznego u Pani Romy Jaruszewskiej) dały niesamowity efekt. Oto wizja mody przyszłości.Projektantki i modelki 2

Młodym projektantkom życzymy coraz ciekawszych pomysłów. Modelkom pewności siebie i odwagi, bo piękno i wdzięk to cechy, którymi zdobyły widzów na piątkowym pokazie, a nam….. coraz więcej okazji do obcowania ze sztuką w każdym jej wymiarze.