O bibliotece

Biblioteka w Liceum Sztuk Plastycznych jest kameralna i przytulna.

W ofercie czytelniczej nasi uczniowie znajdą nie tylko lektury czy literaturę artystyczną, ale także wiele atrakcyjnych pozycji w literaturze młodzieżowej. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów oraz potrzeby nauczycieli- nieustannie aktualizujemy listę potrzeb czytelniczych, dzięki czemu dysponujemy również najnowszą literaturą w zakresie nowoczesnych metod nauczania, nowych trendów w psychologii oraz nowatorskich rozwiązań artystycznych.

Biblioteka jest czynna stacjonarnie według następującego harmonogramu:

Poniedziałek godzina dostępności  7:45-8:45

Poniedziałek 10:25-11.25
Wtorek 10:30-12.30
Środa 8:30-13:30
Czwartek 8:45-10:35, 12:25-12:35
Piątek  nieczynne

Może zdarzyć się tak, że w wyniku zastępstwa lub nagłych sytuacji nauczyciela bibliotekarza w danych godzinach nie będzie w bibliotece.

W takich sytuacjach zachęcamy do kontaktu przez  MS Teams.

Biblioteka funkcjonuje stacjonarnie oraz zdalnie z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Nasi uczniowie mają możliwość kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem i zgłoszenie potrzeby wypożyczenia książki stacjonarnie. Książki można także wypożyczać korzystając z katalogu online – więcej szczegółów w KATALOG ONLINE. Do wypożyczenia książki w godzinach innych niż w harmonogramie można użyć WYPOŻYCZALNIKA – o szczegóły zapytaj bibliotekarza 🙂

Oferujemy wsparcie uczniom w zakresie materiałów czytelniczych artystycznych, ale także uaktualniamy stan książek interesujących uczniów.

Znajdź nas na facebook`u