Z wizytą na budowie

W dniu 26 kwietnia z wizytą na budowie byli uczniowie klasy II Damian Krasowski i Paweł Friedrich. Po terenie budowy oprowadzał ich kierownik robót budowlanych p. Janusz Stryjewski.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z wizyty.

 Dane ogólne: budynek realizowany w technologii tradycyjnej murowanej z bloczków wapienno – piaskowych. Wzmocniony żelbetowymi słupami, niepodpiwniczony o kondygnacjach z użytkową antresolą na III poziomie.

Dach stromy o konstrukcji drewnianej, nachylenie 30° kryty dachówką. Powierzchnia zabudowy w rzucie prostokąta 469m²,  powierzchnia użytkowa 789m², kubatura 4124m³. Stropy żelbetowe wylewane na mokro.

Wykonanie:

Bryła budynku w robotach murowo- żelbetowych w 100%. Wykonano wszystkie ściany konstrukcyjne oraz stropy żelbetowe wraz z wieńcami i podciągami, ocieplenie ściany szczytowej ogniowej wełną, podbudowy betonowe posadzek oraz schody wewnętrzne żelbetowe, więźbę dachową, wykonano w całości kominy murowane  wraz z czapkami.  W całości wykonano  stolarkę okienną. Pozostała do  wykonania szklano – aluminiowa witryna holu wraz z drzwiami wejściowymi. Trwają prace poszycia dachu deskami oraz roboty elewacyjne i ocieplanie styropianem. Do wykonania pozostały izolacje i warstwy ocieplenia a także nawierzchniowe.

W zakresie robót instalacyjnych wykonano przyłącze elektryczne i kanalizacyjne  w tym wraz z wewnętrznymi instalacjami kanalizacyjnymi i wewnętrznymi instalacjami elektrycznymi  podtynkowe podtynkowymi. Pozostały do wykonania prace przyłącza wodociągowego i gazowego.  Rozpoczęto prace ukształtowania terenu.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury”.