Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września, w obecności  dyrektor szkoły Krystyny Brinkiewicz, Wioletty Janas naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, nauczycieli i rodziców, rok szkolny 2019/2020 oficjalnie rozpoczęli uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

W związku z reformą struktury szkolnictwa, która jest realizowana w Polsce od 1 września 2017 roku, nowymi uczniami klas pierwszych zostali absolwenci gimnazjów i absolwenci ośmioletnich szkol podstawowych.

            Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym głos zabrała  dyrektor szkoły. Przywitała młodzież  i życzyła wielu dydaktycznych sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania wiedzy i umiejętności. Słowo do licealistów i nauczycieli skierowała także Wioletta Janas, która życzyła młodym ludziom powodzenia w nowym roku szkolnym, a kadrze pedagogicznej wielu sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy, po czym wręczyła uczniom stypendia Starosty Elbląskiego za szczególne osiągnięcia w nauce za II semestr roku szkolnego 2018/2019.

            Na zakończenie uczennice prowadzące uroczystość przypomniały całej społeczności szkolnej o tym, ze 1 września 1939 roku o świcie wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej.
Rozpoczął się dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych kolejny rok zmagań w zdobywaniu nowej wiedzy, czas kolejnych doświadczeń, czas umożliwiający pogłębianie zainteresowań i odkrywania nowych pasji.

Info: LSP GG