Teatr Forma w naszej szkole


9 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole Teatr Forma z Białegostoku.
Obejrzeliśmy inscenizację III cz. Dziadów Adama Mickiewicza. Aktorzy skupili się na przedstawieniu najważniejszych scen dramatu, czyli: sceny więziennej, Wielkiej Improwizacji, Widzenia ks. Piotra i Salonu warszawskiego, oddającego obraz polskiego społeczeństwa i jego skrajnie różnych postaw względem zaborców. Scenografia, zmieniająca się w zależności od rozgrywanej sceny, kostiumy i mroczny klimat więziennych krat wprowadziły uczniów w metafizyczny, liryczny i zagadkowy klimat dramatu romantycznego. Atmosfera zadumy, kontemplacji i koncentracji, jaka panowała na widowni, świadczyła o tym, że aktorom udało się zainteresować uczniów swoją grą artystyczną.Dziękujemy bardzo za tę duchową ucztę!