Kreatywny wrzesień w LSP- Dzień kropki i Dzień Języków Obcych

  Wrzesień był miesiącem obfitującym w najróżniejsze wydarzenia w naszej szkole. W połowie września, w środę 15.09. świętowaliśmy Dzień Kropki , czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Przeprowadzono wśród uczniów wywiad związany z kreatywnością. Na przerwach graliśmy w  twistera wzbogaconego o pytania z zakresu sztuki. Tym razem oprócz wykazania się giętkością ciała należało także wykazać się wiedzą z historii sztuki.  

Dwa tygodnie później, 29.09. obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Każda klasa przygotowała repertuar w języku obcym i zaprezentowała go na  deskach sali wystawienniczej. Klasa 1 LSP przygotowała utwór w języku rosyjskim zatytułowany „Alyje Parusa”, klasa 2 LSP utwór niemieckiego  zespołu Trio „Da da da”, klasa 3 LSP zmierzyła się z nie lada wyzwaniem i zaprezentowała utwór Rotary- Na jednej z dzikich plaż w języku migowym,  klasa 3 LP wykonała włoską piosenkę „Bella ciao”, a klasa 4 LP bezkompromisowo zakończyła przegląd piosenek w języku obcym wykonaniem utworu Queen „Wie will rock you”. Po części muzyczno- artystycznej uczniowie zmierzyli się z quizem językowym i zgadywali w jakich językach obcych są podane frazy i wyrażenia. Dzień języków obcych zwieńczył niespodziewany i brawurowy występ ucznia Mateusza Chorużego, który wykonał utwór operowy w języku włoskim „Figaro” Luciano Pavarottiego. Jednego jesteśmy pewni – nasi uczniowie znają języki obce śpiewająco. J