ROZSTRZYGNIĘCIE III OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE INSPIRACJI „POCZĄTEK”

27 września Jury powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie wytypowało spośród 180 prac  nadesłanych z 14 szkół 4 regulaminowe nagrody główne, w tym: Grand Prix, I Miejsce, II Miejsce, III Miejsce oraz 7 Wyróżnień równorzędnych. Oprócz prac nagrodzonych Jury zakwalifikowało 81 prac do wystawy.

Jury wysoko oceniło poziom konkursu, jednocześnie zwracając uwagę na różnice między uczniami młodszymi i starszymi, którzy lepiej radzą sobie z pracą tematyczną. Być może warto pomyśleć o podziale na dwie kategorie wiekowe? Można by wtedy dopuścić prace aneksowe i dyplomowe, które znacznie uatrakcyjniłyby Biennale. Z drugiej strony profesor Maria Targońska, przewodnicząca Jury, podkreśla znaczenie stawiania w szranki młodszych uczestników z tymi bardziej doświadczonymi i świadomymi. Nie od razu muszą zdobywać laury. Ważne jest podjęcie wyzwania i sam udział.

Mamy zatem materiał do przemyśleń i czas na kolejną modyfikację regulaminu.

Historia konkursu sięga roku 2012. Zadebiutowaliśmy wówczas hasłem przewodnim „Uciekam na wieś bo …” odnosząc się do wiejskiego statusu naszej szkoły. Rok później zmieniliśmy nazwę na „Inspirowane wsią”. Pod tym hasłem odbyły się 3 kolejne imprezy interdyscyplinarne, nawet z udziałem nauczycieli. Od roku 2017 konkurs odbywa się w cyklu dwuletnim przyjmując nazwę „Biennale Inspiracji” i rozstrzygany jest wyłącznie w kategorii malarstwo. Każda edycja odbywa się pod hasłem przewodnim. Kolejne hasła to: „Koniec”, „Centrum” i tegoroczne: „Początek”.

Laureatom III Ogólnopolskiego Biennale Inspiracji „Początek” serdecznie gratulujemy. Wszystkim Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, Nauczycielom za przygotowanie, Jury za profesjonalną ocenę, Organizatorom, Partnerom i Sponsorom za wsparcie i patronat.

Serdecznie zapraszamy na uroczysty wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się 21 października w Galerii „Nobilis” Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Protokół jury Biennale Inspiracji 'Poczatek’

lista prac zakwalifikowanych przez jury III Biennale Inspiracji „Początek

Jury III Biennale Inspiracji „Początek” w składzie: od lewej Prof. Maria Targońska – Przewodnicząca, Beata Ewa Białecka i Prof. Tomasz Milanowski