o bibliotece

Biblioteka w Liceum Sztuk Plastycznych jest kameralna i przytulna.

W ofercie czytelniczej nasi uczniowie znajdą nie tylko lektury czy literaturę artystyczną, ale także wiele atrakcyjnych pozycji w literaturze młodzieżowej. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów oraz potrzeby nauczycieli- nieustannie aktualizujemy listę potrzeb czytelniczych, dzięki czemu dysponujemy również najnowszą literaturą w zakresie nowoczesnych metod nauczania, nowych trendów w psychologii oraz nowatorskich rozwiązań artystycznych.

Biblioteka jest czynna stacjonarnie według następującego harmonogramu:

Ze względu na zagrożenie epidemiczne i wdrożoną w związku z nim nauczaniem zdalnym biblioteka funkcjonuje        w sposób zdalny z wykorzystaniem platformy MS Teams – więcej szczegółów w E-BIBLIOTEKA.                                        Nasi uczniowie mają możliwość kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem i zgłoszenie potrzeby wypożyczenia książki stacjonarnie. Książki można także wypożyczać korzystając z katalogu online – więcej szczegółów w KATALOG ONLINE

Oferujemy wsparcie uczniom w zakresie materiałów czytelniczych artystycznych, ale także uaktualniamy stan książek interesujących uczniów.

WAŻNE!

W OKRESIE OD 23.03. – 9.04.2021 W ZWIĄZKU Z OGRANICZENIAMI WPROWADZONYMI PRZEZ RZĄD BIBLIOTEKA JEST CZYNNA STACJONARNIE:

W PONIEDZIAŁKI W GODZINACH 8:30- 15:30

22.03.2021 , 29.03.2021

ORAZ ŚRODĘ 07.04. 8:30 – 13:00

katalog online

Katalog online

Katalog-online – instrukcja korzystania

Serdecznie witamy wszystkich Czytelników po przerwie świątecznej oraz feryjnej!

Nasza biblioteka została zaopatrzona w NOWOŚCI czytelnicze! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem oraz korzystania z katalogu on-line.

Przeglądajcie nowe pozycje, wybierajcie, rezerwujcie i odbierajcie bezpiecznie w swojej bibliotece!

akcje

Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych angażuje się w liczne akcje promujące czytelnictwo. Co roku bierzemy udział   w akcji Noc Bibliotek oraz w Przerwie na czytanie.

Noc Bibliotek – Klimat na czytanie

Przerwa na czytanie

#cojaczytam

CEO – PoczytajMY

Aktualnie nasza szkoła bierze udział w projekcie czytelniczym wraz z Publiczna Szkoła Podstawową w Gronowie Górnym dzięki zaangażowaniu dyrekcji SP Pani Małgorzacie Bielawskiej oraz Pani Bibliotekarz- Nauczycielki języka polskiego Pani Joannie Kurowskiej. Nasz młodzież utworzyła Klub Czytelniczy- Dzieciaczki- Robaczki, spotykamy się wirtualnie z dziećmi ze szkoły podstawowej, gdzie starsi uczniowie czytają młodszym.

Zaangażowani uczniowie:

klasy 2 LP, 2 LSP i 1 LSP:
Maja Bartnicka
Julia Likarz
Weronice Zalewskiej
Nikola Krajewska
Gabrysi Rowicka
Agata Rubel
Magdalena Józefowicz
Justyna Łojewska

Więcej informacji, relacje:

e-biblioteka

W czasie nauczania zdalnego Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych również pracuje zdalnie.

Na naszych uczniów na platformie MS Teams czeka mnóstwo ciekawych materiałów z zakresu literatury fachowej artystycznej, lektur szkolnych oraz beletrystyki dla młodzieży. Codziennie udostępniane są także ciekawe wydarzenia online dla uczniów oraz nauczycieli – webinaria, szkolenia, wirtualne spacery, itp.

Uczniowie mogą wypożyczać książki korzystając z katalogu on-line oraz zgłaszając taką potrzebę bezpośrednio u nauczyciela bibliotekarza.

Istnieje możliwość umówienia się na osobisty odbiór książki w dogodnym dla ucznia terminie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

CIEKAWE MATERIAŁY – NASZE PROPOZYCJE

inspirujące spotkania

Organizujemy dla naszych uczniów spotkania z inspirującymi ludźmi: autorami książek, artystów, wykładowców akademickich. Jesteśmy otwarci na różne propozycje.

konkursy

Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych organizuje ciekawe i rozwijające konkursy dla naszych uczniów i nie tylko.

Aktualnie czekamy do 07. 02. 2021 na prace w ramach konkursu na żywy obraz.

plakat konkurs

Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 19.02.2021 roku.

Serdecznie gratulujemy i publikujemy wyniki:

🏆 1 miejsce – Emilia Kraśniewska (2 LP) i Agnieszka Skwara (2 LSP)
🏆 2 miejsce – Dominika Bokuniewicz i Nikola Krajewska (2 LSP)
🏆 3 miejsce – Zofia Ławniczak (1 LSP)

Link do wystawy online prac konkursowych : https://www.facebook.com/liceumplastyczne.gronowogorne/posts/4289992561015266