Biblioteka w Liceum Sztuk Plastycznych jest kameralna i przytulna.

W ofercie czytelniczej nasi uczniowie znajdą nie tylko lektury czy literaturę artystyczną, ale także wiele atrakcyjnych pozycji w literaturze młodzieżowej. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów oraz potrzeby nauczycieli- nieustannie aktualizujemy listę potrzeb czytelniczych, dzięki czemu dysponujemy również najnowszą literaturą w zakresie nowoczesnych metod nauczania, nowych trendów w psychologii oraz nowatorskich rozwiązań artystycznych.

Biblioteka jest czynna stacjonarnie według następującego harmonogramu:

Ze względu na zagrożenie epidemiczne i wdrożoną w związku z nim nauczaniem zdalnym biblioteka funkcjonuje        w sposób zdalny z wykorzystaniem platformy MS Teams – więcej szczegółów w E-BIBLIOTEKA.                                        Nasi uczniowie mają możliwość kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem i zgłoszenie potrzeby wypożyczenia książki stacjonarnie. Książki można także wypożyczać korzystając z katalogu online – więcej szczegółów w KATALOG ONLINE

Oferujemy wsparcie uczniom w zakresie materiałów czytelniczych artystycznych, ale także uaktualniamy stan książek interesujących uczniów.

Katalog online

Katalog-online – instrukcja korzystania

Serdecznie witamy wszystkich Czytelników po przerwie świątecznej oraz feryjnej!

Nasza biblioteka została zaopatrzona w NOWOŚCI czytelnicze! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem oraz korzystania z katalogu on-line.

Przeglądajcie nowe pozycje, wybierajcie, rezerwujcie i odbierajcie bezpiecznie w swojej bibliotece!

Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych angażuje się w liczne akcje promujące czytelnictwo. Co roku bierzemy udział   w akcji Noc Bibliotek oraz w Przerwie na czytanie.

Noc Bibliotek – Klimat na czytanie

Przerwa na czytanie

#cojaczytam

W czasie nauczania zdalnego Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych również pracuje zdalnie.

Na naszych uczniów na platformie MS Teams czeka mnóstwo ciekawych materiałów z zakresu literatury fachowej artystycznej, lektur szkolnych oraz beletrystyki dla młodzieży. Codziennie udostępniane są także ciekawe wydarzenia online dla uczniów oraz nauczycieli – webinaria, szkolenia, wirtualne spacery, itp.

Uczniowie mogą wypożyczać książki korzystając z katalogu on-line oraz zgłaszając taką potrzebę bezpośrednio u nauczyciela bibliotekarza.

Istnieje możliwość umówienia się na osobisty odbiór książki w dogodnym dla ucznia terminie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

CIEKAWE MATERIAŁY – NASZE PROPOZYCJE

Organizujemy dla naszych uczniów spotkania z inspirującymi ludźmi: autorami książek, artystów, wykładowców akademickich. Jesteśmy otwarci na różne propozycje.

Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych organizuje ciekawe i rozwijające konkursy dla naszych uczniów i nie tylko.

Aktualnie czekamy do 07. 02. 2021 na prace w ramach konkursu na żywy obraz.