o bibliotece

Biblioteka w Liceum Sztuk Plastycznych jest kameralna i przytulna.

W ofercie czytelniczej nasi uczniowie znajdą nie tylko lektury czy literaturę artystyczną, ale także wiele atrakcyjnych pozycji w literaturze młodzieżowej. Jesteśmy otwarci na propozycje naszych uczniów oraz potrzeby nauczycieli- nieustannie aktualizujemy listę potrzeb czytelniczych, dzięki czemu dysponujemy również najnowszą literaturą w zakresie nowoczesnych metod nauczania, nowych trendów w psychologii oraz nowatorskich rozwiązań artystycznych.

Biblioteka jest czynna stacjonarnie według następującego harmonogramu:

Biblioteka funkcjonuje stacjonarnie oraz zdalnie z wykorzystaniem platformy MS Teams.

Nasi uczniowie mają możliwość kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem i zgłoszenie potrzeby wypożyczenia książki stacjonarnie. Książki można także wypożyczać korzystając z katalogu online – więcej szczegółów w KATALOG ONLINE. Do wypożyczenia książki w godzinach innych niż w harmonogramie można użyć WYPOŻYCZALNIKA – oszczegóły zapytaj bibliotekarza 🙂

Oferujemy wsparcie uczniom w zakresie materiałów czytelniczych artystycznych, ale także uaktualniamy stan książek interesujących uczniów.

katalog online

Katalog online

Katalog-online – instrukcja korzystania

Serdecznie witamy wszystkich Czytelników po przerwie świątecznej oraz feryjnej!

Nasza biblioteka została zaopatrzona w NOWOŚCI czytelnicze! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nauczycielem bibliotekarzem oraz korzystania z katalogu on-line.

Przeglądajcie nowe pozycje, wybierajcie, rezerwujcie i odbierajcie bezpiecznie w swojej bibliotece!

akcje

Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych angażuje się w liczne akcje promujące czytelnictwo. Co roku bierzemy udział   w akcji Noc Bibliotek oraz w Przerwie na czytanie.

Noc Bibliotek – Klimat na czytanie

W tym roku szkolnym akcja Noc Bibliotek odbędzie się 8.10.2021 roku w godzinach 15:00- 22:00 pod hasłem: „Czytanie wzmacnia”.

ttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=224567176310398&id=100402365393547

Link do relacji z Nocy Bibliotek – CZYTANIE WZMACNIA

W październiku tego roku również wzięliśmy udział w II Międzynarodowej PRZERWIE NA CZYTANIE.

W związku z tym, że nasza akcja zbiegła się z obchodami Dziadów w szkole zdecydowaliśmy się tę edycję poświęcić literaturze grozy i tegoroczna edycja przerwy na czytanie odbyła się pod hasłem: GROZA NIE CZYTAĆ.

Akcja trwa do 10.12.2021 roku

PRZEPISYWANIE HOBBITA I TOLKIENA

Akcja trwa do 06.12.2021 roku

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KSIĄŻEK DLA PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH

Lekturą będzie można się podzielić z pacjentami onkologicznymi, którzy Święta Bożego Narodzenia spędzą w szpitalach.
Jak można się włączyć ❓
📖 Po pierwsze – wybrać swoją ulubioną lekturę.
📖 Po drugie – napisać w niej dedykację do osoby, która Święta spędzi w szpitalu.
📖 Po trzecie – przynieść do biblioteki w szkole lub włożyć do wypożyczalnika

Akcje 2020/2021

e-biblioteka

W czasie nauczania zdalnego Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych również pracuje zdalnie.

Na naszych uczniów na platformie MS Teams czeka mnóstwo ciekawych materiałów z zakresu literatury fachowej artystycznej, lektur szkolnych oraz beletrystyki dla młodzieży. Codziennie udostępniane są także ciekawe wydarzenia online dla uczniów oraz nauczycieli – webinaria, szkolenia, wirtualne spacery, itp.

Uczniowie mogą wypożyczać książki korzystając z katalogu on-line oraz zgłaszając taką potrzebę bezpośrednio u nauczyciela bibliotekarza.

Istnieje możliwość umówienia się na osobisty odbiór książki w dogodnym dla ucznia terminie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

CIEKAWE MATERIAŁY – NASZE PROPOZYCJE

inspirujące spotkania

Organizujemy dla naszych uczniów spotkania z inspirującymi ludźmi: autorami książek, artystów, wykładowców akademickich. Jesteśmy otwarci na różne propozycje.

konkursy

Biblioteka Liceum Sztuk Plastycznych organizuje ciekawe i rozwijające konkursy dla naszych uczniów i nie tylko.

W bieżącym rojku szkolnym w związku z Narodowym Czytaniem „Moralności pani Dulskiej” zorganizowano konkurs na karykaturę Anieli Dulskiej.

Konkursy 2020/2021