OTK 2022 w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Ogólnopolski Tydzień kariery to wydarzenie zainicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Skierowane jest ono do osób, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.

Głównym zatem jego celem jest PROPAGOWANIE ŚWIADOMYCH WYBORÓW EDUKACYJNYCH ORAZ ZACHĘCENIE DO PLANOWANIA KARIERY ZAWODOWEJ. Tegoroczny OTK przebiega pod hasłem : “Złap za stery swojej kariery.

Społeczność Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie również włączyła się w to ogólnopolskie wydarzenie umocowane w obszarze lokalnym. W ramach Targów Pracy i Edukacji, które odbyły się 19.10.2022 w CSB w Elblągu młodzież kl. II z nauczycielem p.Anną Boba miała możliwość zarekomendowania dorobku i specyfiki naszej placówki. Zainteresowanie osób będących na progu wyborów edukacyjnych było olbrzymie. Uczniowie mieli też przy okazji sposobność do samorozwoju, doskonalenia kompetencji miękkich tak istotnych na rynku pracy,  poprzez prowadzenie dialogu z nowo poznanymi odbiorcami treści, argumentacji, ale                                         i autoprezentacji i wystąpienia publicznego. Ekspozycję stanowiska wystawienniczego wsparli znacząco nauczyciele przedmiotów artystycznych.

Uczniowie kl.IV LP pod okiem wychowawcy p. Żanety Polkowskiej i pedagoga Alicji Dobrzyckiej uczestniczyli w wydarzeniu jakimi były Targi Pracy i Edukacji w charakterze beneficjentów stających w obliczu nadchodzących wyborów, mogąc zapoznać się z ofertą pracy                i edukacji rynku elbląskiego.

Zwieńczeniem działań zaplanowanych w Tygodniu Kariery 2022 było spotkanie uczniów klasy Ia z członkami Pomorskiej Izby Adwokackiej mec. Arkadiuszem Bujalskim oraz mec. Krzysztofem Falkowskim w ramach akcji „Adwokat przydaje się w życiu”. Tematyką spotkania z prawnikami było zagadnienie z zakresu prawa autorskiego. Było to wydarzenie interaktywne w którym młodzież miała możliwość bezpośredniego zadawania pytań.

OTK dobiegnie końca 21.10.2022, ale w LSP zaplanowano kolejne spotkania w ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego również w późniejszym okresie.

Wszystkie przedsięwzięcia odbywały się z inicjatywy doradczyni zawodowej i psychologa LSP Anny Miazga. Nie udałoby się to jednak bez zintegrowanej, pełnej zaangażowania  współpracy kadry szkoły, pracownika obsługi p. Artura Puławskiego oraz uczniów.

To wymierna wartość działań zespołowych przekładająca się na poziom zadowolenia                            i motywację do podejmowania kolejnych wyzwań.